Сирський наказав перевести 50 тисяч військових до Сухопутних військ - УП

Мета — посилення бойових бригад та перша за три роки масштабна ротація. Йдеться про нібито наказ головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського від 11 січня

Олександр Сирський, Сухопутні війська
Журналісти повідомляють про масштабні ротації у ЗСУ

За наказом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який був виданий 11 січня, близько 50 тисяч військовослужбовців різних родів військ будуть переведені до Сухопутних військ. Це рішення спрямоване на поповнення бойових бригад і запуск процесу ротацій. Вже відомо, що процеси ротації стануть першим подібним кроком за три роки повномасштабної війни.

Як повідомляє "Українська правда", посилаючись на джерела у Генштабі, переведення стосуватиметься приблизно 20% усіх українських військових. Всі вони безпосередньо перебувають зараз на фронті.

"Нам потрібно це зробити, щоб запустити механізм ротацій. Того ресурсу, який зараз вчиться у навчальних центрах, вистачає лише на мінімальне поповнення підрозділів, а не на повноцінне забезпечення бойової компоненти. А завдяки цим переміщенням між військами, а також рекрутингу, ми зможемо це зробити. Уже є затверджений план ротацій", – зазначило джерело видання.

Переміщення особового складу між військами разом із рекрутингом дозволить реалізувати затверджений план ротацій, сподіваються у ЗСУ. Співрозмовник журналістів запевняє, що ініціатива ротацій жодним чином не стосується можливих мирних перемовин або заморожування бойових дій. Українські сили мають змогу здійснювати ротацію навіть за умов активних бойових дій.

Коли стало відомо про тотальне переведення військових до Сухопутних військ

Раніше повідомлялося, що з Повітряних сил ЗСУ у 2024 – на початку 2025 року військових масово переводять у Сухопутні війська. Як писано раніше УП, згідно з наказом від 11 січня, до піхоти вже спрямували понад 5 тисяч військовослужбовців Повітряних сил.

Так, у середині січня у соціальних мережах та медіа активно обговорювалася інформація про переведення авіаційного та зенітного технічного персоналу у піхоту. Такі повідомлення викликали значний резонанс у суспільстві.

Зокрема, авіаційні техніки 114-ї бригади Повітряних сил повідомляли про накази, згідно з якими сотні фахівців мали бути переведені у частини Сухопутних військ. У своїх зверненнях вони наголошували, що такі дії можуть призвести до втрати боєздатності стратегічних підрозділів, які відповідають за обслуговування винищувачів, зокрема МіГ-29. Також у публікаціях йшлося про критичний дефіцит саперів, інженерів та фахівців протиповітряної оборони, які забезпечують безпеку на полі бою, розмінування територій і підтримку бойової авіації.

Втім, головнокомандувач ЗСУ тоді заявляв, що вузьких спеціалістів це не торкнеться. Він тільки підтвердив, що мобілізаційні об'єми не покривають потреб, натякаючи на перекидку авіаперсоналу ПС у механізовані бригади

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube