Збройні Сили України вдосконалюють систему підготовки військових. Позитивні результати також показує експеримент із проходження БЗВП на базі бойових бригад, і цей досвід буде масштабовано
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський провів чергову нараду, присвячену вдосконаленню системи підготовки у Збройних Силах України. Повідомив про те, що була проаналізувана якість підготовки випускників навчальних центрів, які пройшли базовий курс тривалістю 1,5 місяця – замість попередніх 30 днів. Бригади дають позитивний зворотний зв’язок: рівень навченості новобранців зріс.
Сирський зазначив, що це підтверджує ефективність нової системи, тож у ЗСУ будуть продовжувати та посилювати систему адаптивним курсом у військових частинах. Окремо піднімали питання психологічної підготовки, яка ще потребує покращення. Головком ЗСУ також наголосив на необхідності посилення цього напряму.
Також запроваджують оновлену програму підготовки інструкторів. Вона передбачає збільшення терміну навчання з 1 до 2 місяців, доповнення змісту та вдосконалення методики викладання. Ще один важливий експеримент – проходження БЗВП (базової загальновійськової підготовки) на базі бойових частин – дає позитивні результати.
"Отримав звіт від командира механізованої бригади, який підтвердив ефективність цієї моделі", - зазначив Сирський.
Він додав, що проведення підготовки у тилових районах бригад забезпечує:
- Вищий рівень навченості особового складу.
- Контроль якості підготовки на місці.
- Покращення роботи з озброєнням та технікою.
- Кращу злагодженість підрозділів.
- Зменшення випадків самовільного залишення частини.
Цей досвід довів свою ефективність, тому його теж планують масштабувати. Сирський зазначив, що також обговорили і проблемні аспекти: нестачу інструкторів у бригадах та їх залучення до навчальних центрів. Пропозиції враховані в оновленій редакції програми БЗВП, яку розробили разом із заступником – полковником Олегом Апостолом. Він підтримує тісний зв’язок із командирами на місцях, що дозволяє оперативно вносити зміни, враховувати найкращі практики та усувати недоліки.
Серед передових у підготовці – традиційно підрозділи Десантно-штурмових військ. Сирський подякував усім, хто залучений до цього важливого процесу, та окреслив завдання для подальшого вдосконалення підготовки військовослужбовців.
Нещодавно головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що успішна операція в Курській області не лише мотивувала військових, а й підняла дух у суспільстві, ставши важливим кроком до перемоги над ворогом. Ця операція, за його словами, стала джерелом оптимізму. Адже "є всі підстави вірити, що цей наступ не стане останнім".
Окрім цього, Сирський заявив про активний наступ ворога на Покровському напрямку та наказав посилити там бригади. Особливу увагу головнокомандувач ЗСУ приділив 155 окремій механізованій бригаді, яка потрапила в скандал.
Також Сирський вперше прокоментував систуацію з переведенням Повітряних сил у піхоту. Він заявив, що вузьких спеціалістів не переводять, але підтвердив, що мобілізаційні об'єми не покривають потреб, натякаючи на перекидку авіаперсоналу ПС у механізовані бригади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.