Хвиля скарг з ЗСУ: класних фахівців забирають у піхоту

В українських військових частинах спостерігається значне скорочення інженерно-саперних рот через переведення їхніх фахівців до піхоти

Переведення саперів у піхоту
Такі рокірування можуть привечти до зриву виконання ключових завдань із розмінування та фортифікації

Український паблік Drone Bomber повідомляє про критичну ситуацію в Силах підтримки та інших частинах. Згідно з їхньою інформацією, розпочалося масове переведення особового складу інженерно-саперних рот у піхотні підрозділи. Це ставить під загрозу виконання ключових завдань на фронті, повідомляють військові.

У деяких інженерно-саперних ротах із 60 людей залишилося лише половина особового складу. Серед постраждалих підрозділів називають:

  • 808 обрп;
  • 47 оібр;
  • 23 іпп;
  • 211 помбр;
  • 250 оціп та інші.

Ці підрозділи відповідають за розмінування, будівництво укріплень, фортифікацію позицій та інші завдання. Це безпосередньо впливає на збереження життів військових. 

"Масове переведення саперів і технічних спеціалістів у піхотні підрозділи може призвести до того, що критично важливі завдання залишаться невиконаними, а це підвищує ризики для всіх наших захисників", - зазначили військові.

У дронових військах пишуть, що подібна ситуація розгортається і з авіаційно-технічним персоналом. Це загрожує зривом роботи авіації, яка є ключовою у сучасній війні.

"Ми звертаємося до суспільства, волонтерів і всіх небайдужих: підніміть це питання, донесіть його до тих, хто приймає рішення. Ми розуміємо необхідність підсилення піхотних підрозділів, але це не має відбуватися за рахунок підриву критично важливих інженерних і технічних спроможностей армії", - закликають військові.

Безугла, Стерненко, Гончаренко кажуть: фахівців ППО, саперів масово забирають у піхоту. Сирський це спростовує. Кому ви вірите?

Аналогічна ситуація в Повітряних силах

Раніше схожу проблему описували народний депутат Олексій Гончаренко, волонтер Сергій Стерненко та нардеп Мар’яна Безугла. Згідно з їхніми дописами, у піхоту переводять навіть фахівців Повітряних сил — техніків, механіків, операторів радіолокаційних станцій та спеціалістів із виявлення повітряних цілей. Це може значно погіршити здатність країни захищати небо від ракет і дронів, а також залишити бойові літаки без обслуговування.

Раніше експерти попереджали, що нові ракетні обстріли Росії можуть бути спрямовані не лише на енергетичну, а й на газову інфраструктуру України. У контексті таких загроз кожен фахівець має бути на своєму місці для максимальної ефективності оборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube