Масове переведення авіаперсоналу у піхоту: техніки 114-ї бригади Повітряних сил застерігають ЗСУ про ризики обороноздатності

Рішення командування Збройних сил розпочати масштабне переведення технічного персоналу авіації та зенітних підрозділів до Сухопутних військ, може критично вплинути на боєготовність цих підрозділів, попереджають військові

Персонал ППО переводять у піхоту
Повітряні сили втрачають технічний персонал через переведення у піхоту

Командування Збройних сил України розпочало значне переведення технічного персоналу авіації та фахівців із зенітних комплексів у піхотні підрозділи. Про це повідомили військовослужбовці 114-ї бригади Повітряних сил ЗСУ. За словами сержанта Віталія Горжевського, до їхньої частини надійшов наказ перевести 218 авіаційних техніків до сухопутних військ.

Раніше з цієї ж бригади вже було переведено близько 250 осіб. Таке рішення, зазначив сержант, фактично позбавляє бригаду, оснащену винищувачами МіГ-29, можливості технічного обслуговування та підтримки.

Старший технік інженерно-авіаційної служби прикарпатської авіаційної ескадрильї Дмитро Донцов у коментарі виданню "Галка" підтвердив, що під переведення потрапляють не лише технічні фахівці, а й командний склад. Це вже третя хвиля таких рішень, наслідком яких стане падіння укомплектованості підрозділів зенітно-ракетних військ до критичних 40%. За стандартами це означає, що такі підрозділи не можуть вважатися боєздатними.

Авіаційно-технічний персонал Повітряних сил ЗСУ виступили з публічним зверненям, розповівши про існуючу проблему. Авіатехніки МіГ-24 повідомили, що за 10 років війни встигли освоїти нові типи літаків та нові типи озброєння, надані західними партнерами. Переведення їх у інші підрозділи ставить крапку не тільки на інженерно-технічному забезпеченні літаків, а й на учбовому вишколі, який забезпечували у бригаді. 

 

Згідно з наказом, військовослужбовців авіації та зенітних військ переводять до Сухопутних військ, незважаючи на те, що Повітряні сили вже мають власну піхотну бригаду, сформовану з фахівців авіації, зенітників та радіотехнічних військ. Ця бригада вже понад рік бере участь у найзапекліших боях, зокрема на Херсонщині, Запоріжжі та в районі Вовчанська.

Безугла, Стерненко, Гончаренко кажуть: фахівців ППО, саперів масово забирають у піхоту. Сирський це спростовує. Кому ви вірите?

Яких ще бригад торкнулося масштабне переведення в піхоту

Водночас експерти та волонтери б’ють на сполох через загрозу ослаблення інших стратегічно важливих напрямків. Як повідомлялося раніше, подібні процеси торкнулися й саперних підрозділів, які залишаються критично важливими для оборонних операцій.

Рішення про масове переведення технічного та вузькоспеціалізованого персоналу у піхоту викликає серйозне занепокоєння серед військових і громадськості, адже може підірвати ефективність виконання ключових завдань та збільшити ризики на фронті.

Нагадаємо, що схожу проблему описували народний депутат Олексій Гончаренко, волонтер Сергій Стерненко та нардеп Мар’яна Безугла. Згідно з їхніми дописами, у піхоту переводять навіть фахівців Повітряних сил - техніків, механіків, операторів радіолокаційних станцій та спеціалістів із виявлення повітряних цілей. Це може значно погіршити здатність країни захищати небо від ракет і дронів, а також залишити бойові літаки без обслуговування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube