Швейцарія спростить доступ українських біженців до роботи

Міністерство юстиції та поліції Швейцарії готує проект нових правил, які полегшать працевлаштування українців зі статусом S

Швейцарія спростить доступ українських біженців до роботи
Нові правила працевлаштування у Швейцарії вже на підході

Уряд Швейцарії розглядає нову ініціативу, яка має на меті спростити процес працевлаштування для українських біженців, які отримали статус захисту S. Відповідне доручення уряд країни надав Міністерству юстиції та поліції. Одним із ключових аспектів пропозиції є заміна існуючої системи дозволів на роботу на простішу процедуру реєстрації.

Про це повідомляє swiss.info. Очікується, що проект буде готовий до лютого 2025 року. Відповідно до плану, біженці зі статусом S повинні бути зареєстровані у службах зайнятості, а також братися за участь в інтеграційних програмах. Водночас, працівникам надаватиметься можливість змінювати місце проживання між кантонами.

За повідомленням Міграційної служби Швейцарії, наразі 66 182 українців користуються статусом S, проте 26 392 дозволи були призупинені з моменту введення статусу у березні 2022 року. Державний секретаріат з міграції (ДЕМ) зазначає, що багато біженців добровільно відмовилися від статусу або покинули країну.

Що означає статус S, хто його отримує

11 березня 2022 року швейцарська влада активувала цей особливий статус S захисту, так званий тимчасовий статус захисту. Біженці з України отримали право на проживання в Швейцарії строком на 1 рік (з можливістю продовження), без необхідності проходити стандартну процедуру отримання притулку. Також статус S українським біженцям дає право проживати та працювати в Швейцарії, а також отримувати доступ до соціальної підтримки. 

Цей статус для українських біженців продовжили до 4 березня 2026 року. Висилати українців, навіть на запити влади України, вони не збираються. Адже ті суттєво допомагають місцевій економіці, писало видання Bloomberg. Наприклад, тільки у Німеччині зареєстровано 1 169 630 українців. Сотні тисяч мешкають у Польщі, Чехії, та інших європейських країнах.

Близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube