Швейцарія ухвалила рішення щодо захисту біженців з України

Рішення можуть переглядати пізніше, залежно від зміни ситуації в Україні

Біженці у Швейцарії
Швейцарія зберегла статус тимчасового захисту для українських біженців. Колаж: Інформатор

Швейцарія зберегла статус тимчасового захисту для біженців з України. Йдеться про програму S для українців, які виїхали зі своєї країни після 24 лютого 2022 року. Статус продовжили до 4 березня 2026 року.

Відповідне рішення ухвалила Федеральна рада Швейцарії. Про це повідомляє Мінреінтеграції України у Telegram.

Відомо, що таке рішення було продиктоване безпековою ситуацією в Україні. Тож його можуть надалі переглянути, якщо ця ситуація змінюватиметься – зокрема, покращиться.

Швейцарія надала українським біженцям статус захисту S із 12 березня 2022 року. Це дає їм право жити й працювати у Швейцарії, а також отримувати соціальну допомогу. Її надавали тим, хто проживав в Україні до 24 лютого 2022 року. Наразі близько 66 тисяч українців мають статус захисту S у Швейцарії.

Біженці з України

Понад 17 мільйонів українців від початку повномасштабної війни виїхали за кордон. З них близько 6 млн оселились у країнах Євросоюзу. Висилати українців, навіть на запити влади України, вони не збираються. Адже ті суттєво допомагають місцевій економіці, писало видання Bloomberg. Наприклад, тільки у Німеччині зареєстровано 1 169 630 українців. Сотні тисяч мешкають у Польщі, Чехії, та інших європейських країнах.

Близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Нагадаємо, раніше стало відомо що ситуація для українських біженців у Швейцарії ускладнюється, процедура отримання тимчасового захисту стала суворішою. Державні органи ретельніше перевіряють документи заявників на надання статусу S та його ануляції. Федеральний уряд все частіше відхиляє заяви на цей статус або анулює його.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube