Смертоносний циклон Борис спричинив багато проблем для європейців, зокрема у центральній та східній частинах регіону
З 12 вересня 2024 року кілька країн Європи постраждали від циклону Борис. Він спричинив сильні шторми та проливні дощі. Масштабні повені охопили Австрію, Чехію, Угорщину, Румунію та Словаччину
В регіоні спостерігаються значні руйнування. Станом на 16 вересня кількість жертв зросла до 11. Інформатор зібрав фото наслідків катаклізму в Європі.
Це фото з району Руст-ім-Тульнерфельд, що у Нижній Австрії. Зображено, як 16 вересня вогнеборці на човні пробирались повз автомобіль, затоплений повенями.
У місті Бьохаймкірхен, що теж розташоване у Нижній Австрії, частково обвалився міст. Це сталося після падіння крана на шляхопровід.
Цей знимок з міста Атценбруг у Тульнерфельді. Зображено, як затопленій місцевості плаває чийсь черевик.
Повертаємось до Руст-ім-Тульнерфельда. Тут зображено автівку, занурену у воду після повені.
Останнє фото з Австрії - парасолька та залишки святкового освітлення в барі Занзібар на острові Данубе. Суша пішла під воду під час повені, спричиненої циклоном Борис.
Фото, зроблене 16 вересня 2024 року в муніципалітеті Бела під Прадєдем. На ньому зображені руйнування, спричинені повінню розлитої річки Бела.
Також фотографи зняли, як рятувальники у понеділок евакуюють мешканців під час повені в Остраві, що в Північній Моравії. Цей населений пункт розташований у 100 км на північ від Брно.
Зображено замок Пілльніц, що відбивається у водах розлитої річки Ельба в Дрездені. Тим часом рівень води у Саксонії продовжує підвищуватися. До середини тижня через циклон Борис очікується досягнення найвищого рівня небезпеки.
Теж світлина з Саксонії. Річка Нейсе вийшла з берегів на південь від Горліца.
Угорщина, що межує з Закарпаттям, теж постраждала від повеней. Там був зроблений знімок мішків з піском, розміщених на березці ріки.
В Австрії провінцію навколо Відня оголосили зоною стихійного лиха через безпрецедентну ситуацію, спричинену повенями. У Братиславі оголосили надзвичайний стан, а на півдні Німеччини зросли рівні річок. У Будапешті прогнозують підняття рівня Дунаю до рекордних показників, а мер оголосив третій рівень загрози повені.
У Польщі прем'єр-міністр Туск підтвердив загибель однієї людини та закликав до співпраці з рятувальниками. У деяких районах затоплено міста, зруйновані мости, а жителів евакуюють на вертольотах. У Кракові населенню видають мішки з піском для захисту від води.
У Румунії загинуло шестеро людей, затоплено сотні будинків, а президент країни звернув увагу на зміну клімату як причину цих подій. Чехія проводить евакуацію, понад 50 тисяч домогосподарств залишилися без електрики, кілька людей зникли безвісти. У Празі зводять протипаводкові бар'єри, влада закликає триматися подалі від річок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.