Швеція хоче направити війська до Латвії для стримування рф - премʼєр Крістерссон

Підсилення військ, які діють під командуванням Канади, планується на наступний рік

Швеція, Латвія росія карта
Очільник уряду Швеції попередив про загрози з боку рф

Наступного року Швеція має намір направити свої війська до Латвії. Підрозділи долучаться до сил, які діють під командуванням Канади. Такий крок Стокгольма має на меті стримати росію від можливого нападу на сусідню країну.

Шведський премʼєр Ульф Крістерссон наголосив, що не планує чекати на остаточну ратифікацію членства Швеції в НАТО. Він також попередив, що росія прагне дестабілізувати Європу за допомогою погроз, дезінформації та кібератак. Про це повідомляє "Голос Америки".

"Ми та наші сусіди живемо у безпосередній тіні загарбницької війни Росії проти України. Але погрозами, дезінформацією та кібератаками Росія намагається дестабілізувати всю Європу", - заявив прем'єр-міністр Швеції.

Крістерссон також висловив підтримку України з боку Швеції, Євросоюзу та Сполучених Штатів і закликав до продовження американської підтримки для зміцнення безпеки в Європі. Він підкреслив, що Швеція має унікальні військові можливості в повітрі та під водою, з розвідувальним потенціалом та високо підготовленими солдатами. Очільник шведського уряду зазначив, що Швеція готова внести свій внесок у захист та стримування НАТО, надаючи наземні бойові підрозділи для оборони країн Балтії.

"Сьогодні я можу сказати, що уряд націлений на те, щоб Швеція брала участь зі скороченим батальйоном у очолюваних Канадою силах у Латвії", - додав Крістерссон.

Швеція прямує до НАТО

Швеція подала заявку на вступ до Північноатлантичного блоку у травні 2022 року, після початку великої війни рф проти України. Для того, щоб країна стала частиною Альянсу, вона повинна отримати схвалення всіх членів НАТО в парламентах цих держав. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара буде проти вступу Швеції, доки королівство не змінить свого ставлення до опозиційних організацій, які турецьке законодавство класифікує як терористичні. Пізніше він заявив, що ратифікація договору в залежить від поставок американських винищувачів F-16.

Вже наприкінці грудня більшість членів комітету закордонних справах Парламенту Туреччини проголосували за ратифікацію вступу Швеції до НАТО. Тепер шанси на затвердження законопроєкту суттєво зростають.

Тим часом напередодні головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден та міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін оголосили, що країна стоїть перед загрозою війни, і закликали всіх громадян діяти для посилення обороноздатності країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube