"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Законопроєкт про ратифікацію має ще пройти процедуру голосування в Парламенті Туреччини, але шанси на успіх суттєво зросли
Більшість членів комітету закордонних справах Парламенту Туреччини проголосували за ратифікацію вступу Швеції до НАТО. Тепер шанси на затвердження законопроєкту суттєво зростають. Водночас ухвала не була одноголосною через протидію ультраправих політсил, які намагаються використати це питання, щоб тиснути на Сполучені Штати.
Про рішення турецьких законодавців повідомляє видання Haberler. Проти ратифікації проголосувала консервативна партія İYİ та ультраправа Saadet. Партія DEM участі в голосуванні не брала.
Ультраправі вважають, що підсилення НАТО буде на руку США — країні, яка є союзником Ізраїлю у війні проти ХАМАСу. На думку деяких парламентарів, Анкара має використовувати цю можливість для тиску на Вашингтон, аби припинити бойові дії в Газі. Крім того, Стокгольму дотинають тим, що він не засудив дії Ізраїлю.
На комітеті зазначили, що як того й вимагала Туреччина, Швеція пішла на поступки, зокрема щодо припинення «фінансування тероризму». Але депутати заявили, що «ще не побачили очікуваних результаті». Дату парламентського голосування ще не визначено.
Швеція подала заявку на вступ до Північноатлантичного блоку 18 травня 2022 року, після початку повномасштабної агресії росіян проти України. Для того, щоб країна стала частиною Альянсу, вона повинна отримати схвалення всіх членів НАТО в парламентах цих держав. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара буде проти вступу Швеції, доки королівство не змінить свого ставлення до опозиційних організацій, які турецьке законодавство класифікує як терористичні. Пізніше він заявив, що ратифікація договору в залежить від поставок американських винищувачів F-16.
Раніше турецькі парламентарі відкладали розгляд законопроєкту через «відсутність ясності щодо питання». Наразі крім Туреччини таке рішення щодо Швеції не ухвалила лише орбанівська Угорщина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.