У цій справі Трамп описується як співучасник змови, якому не висунуто звинувачення
Велике журі штату Арізона висунуло звинувачення соратникам Дональда Трампа у спробах зірвати президентські вибори 2020 року. Загалом обвинувачення отримали 18 осіб. Серед них - колишній глава апарату Білого дому Марк Медоуз, адвокати Руді Джуліані та Борис Епштейн.
Про це пише Politico. Зазначається, що в обвинувальному висновку, який містить пункти про змову, шахрайство та підробку документів, Трамп описується як співучасник змови, якому не висунуто звинувачення.
Велике журі (колегія присяжних засідателів, яка визначає обґрунтованість пред'явлення офіційних звинувачень) Арізони звинуватило Медоуза, Джуліані та інших союзників Трампа у втручанні у вибори 2020 року. Згідно з текстом обвинувального акту, співучасники планували запобігти законній передачі президентської влади, "щоб зберегти необвинуваченого співучасника 1 на посаді проти волі виборців Аризони".
Серед обвинувачених - адвокати Джон Істман, Дженна Елліс і Крістіна Бобб, співробітник кампанії Трампа 2020 Майк Роман, а також 11 республіканців, які видавали себе за виборців президента штату, незважаючи на незначну перемогу там Джо Байдена. Серед останніх - колишня голова Республіканської партії Арізони Келлі Уорд, сенатори штату Джейк Хоффман і Ентоні Керн, а також член комітету RNC Арізони Тайлер Бойер.
Спочатку повідомлялося, що розслідування генерального прокурора Арізони зосереджене в основному на фальшивих виборцях. Але протягом останніх місяців стало зрозуміло, що воно було більш широким.
До слова, Арізона - це вже четвертий штат, який висунув звинувачення соратникам Трампа у справі щодо зриву виборів у 2020 році. Перед тим звинувачення висунули прокуратури штатів Джорджія, Мічиган і Невада, а також спеціальний прокурор Джек Сміт. Так, прокурор штату Джорджія висунув звинувачення Трампу та багатьом його союзникам за намагання змінити результати виборів у цьому штаті, зокрема за змову з фальсифікацією результатів голосування. Прокурори Мічигану і Невади також висунули звинувачення республіканцям, які видавали себе за фальшивих виборців у цих штатах.
Дональд Трамп - перший в історії Сполучених Штатів експрезидент, якого звинувачують у кримінальних злочинах. Наразі проти нього висунуті обвинувачення у 4 справах, дві з яких є федеральними.
"Юридичні труднощі Трампа роблять його несхожим на жодного попереднього кандидата на пост президента. У трьох окремих судових процесах його вже визнали винним у сексуальному насильстві, наклепі та фінансовому шахрайстві, пов’язаному з оцінкою його активів. Йому також загрожують ще чотири кримінальні справи, у тому числі два звинувачення у змові з метою скасування президентських виборів 2020 року", - писало раніше видання Bloomberg.
Так, фальсифікація ділової документації у штаті Нью-Йорк - одне з обвинувачень на рівні штатів. У квітні минулого року Трампу оголосили обвинувальний акт про порушення законодавства штату Нью-Йорк. Справу завели через те, що він за кілька днів до виборів у 2016 році нібито заплатив 130 тисяч доларів порноактрисі Стефані Кліффорд, відомій як Стормі Деніелс, за те, щоб вона мовчала про роман з політиком. Слідство вважає, експрезидент передав гроші для Кліффорд через адвоката Майкла Коена, а оформив все як "судові витрати". Це в штаті Нью-Йорк вважається порушенням у діловій документації. Трамп ці звинувачення заперечує.
А в середині серпня 2023 штат Джорджія висунув Трампу обвинувачення у спробі зірвати результати президентських виборів-2020. Розслідування розпочали після телефонного дзвінка 2 січня 2021 року Бреду Раффенспергеру - держсекретареві Джорджії. Під час розмови на чиновника начебто тиснули, аби той "знайшов" 11 780 голосів для переваги Трампа.
Третя справа - федеральна - про штурм Капітолія 6 січня 2021 року. Дональд Трамп, програвши 4 роки тому Джо Байдену, намагався утриматися при владі. Зокрема його прихильники увірвалися в будівлю Конгресу США під час засідання Сенату, де мали затвердити результати виборів нового президента.
І остання, четверта справа, теж федеральна, щодо секретних документів у Флориді. Співробітники Федерального бюро розслідувань США під час обшуку в серпні 2022 року в маєтку Трампа Мар-а-Лаго у Флориді вилучили 102 документи. На 17 з них стояв гриф "цілком таємно". Слідство вважає це порушенням національної безпеки США. Обвинувачення Трампу оголосили влітку 2023 року. Він стверджує, що просто не встиг повернути секретні документи урядові через сильну завантаженість.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.