Більшість присяжних виявились заангажованими
У Нью-Йорку розпочався судовий процес, який американські ЗМІ називають історичним – уперше у кримінальній справі проходить колишній президент США. Утім знайти присяжних у справі Дональда Трампа виявилось непросто – майже всі вони упереджені.
Як пише BBC, політика звинувачують у незаконних виплатах порноакторці Стормі Деніелс. Він нібито перерахував їй $130 тисяч за мовчання про їхній інтимний зв'язок. Сама собою ця угода не порушує закон, утім Трамп оформив платежі як витрати на судові витрати своєї компанії The Trump Organization, чим й привернув увагу прокуратури.
Рішення про винуватість ухвались журі присяжних. Сторони мають узгодити колегію із 12 осіб плюс шість запасних. Претендентів — понад 200. Але, судячи з репортажу CNN, більшість із них прямо заявили, що не можуть бути неупередженими. Це перевершило всі очікування юристів. Про те, як відбирають потенційних присяжних, розповіла кореспондент CNN Кейтлін Полантц.
"Їм будуть задавати питання про те, наскільки вони упереджені до Дональда Трампа, за нього чи проти. Приміром, потенційні присяжні можуть запитати: "Ви зараз підписані на політика в будь-яких соцмережах? А чи були підписані раніше? Чи є серед вашої родини, друзів і близьких ті, хто був волонтером під час його передвиборчих кампаній? А може ви самі займалися такою роботою?А чи є у вас якісь стійкі переконання з приводу Трампа чи того факту, що він балотується прямо зараз?", – розровідає Полантц.
Також присяжним слід перерахувати джерела інформації, на які вони підписані. Декілька кандидатів, які вказали демократичні The New York Times і CNN, змогли пройти первинну перевірку. На кону кримінальна відповідальність, тому процес затягнеться, пояснив юрист зі США Ігор Слабих. Причому, за його словами, справа не обов'язково закінчиться обвинувальним або виправдувальним вироком.
"Третій варіант — це так званий deadlock чи глухий кут, коли присяжні не зможуть дійти одностайної думки. У такому разі суд намагатиметься зробити так, щоб вони таки дійшли якогось вердикту. Якщо цього так і не станеться, то суддя оголосить процес закінченим і має заново розпочати розгляд справи, у тому числі з відбору нових присяжних для того, щоб вони вже спробували дійти одноголосного рішення", – пояснив Слабих.
Щодо наслідків цієї справи, то якщо Трампа буде визнано невинним, на цьому процес закінчується. Відповідно до американського законодавства оскаржити виправдовувальний вердикт не можна. Якщо присяжні визнають політика винним, то протягом кількох місяців після такого рішення кожна сторона надає свої брифи суду з обґрунтуванням, яке покарання вони вважають правильним. Потім, власне, буде виконання вироку, який може бути застосовано самим судом.
У межах цієї справи Дональду Трампу висунуто обвинувачення за 34 пунктами. ЗМІ пишуть, що якщо колегія погодиться з кожним із них, то республіканцю загрожує 136 років ув'язнення. Сам політик не зобов'язаний свідчити в рамках цієї справи, проте він прибув на перше засідання. CNN описує, що він постійно про щось перемовлявся зі своїм адвокатом, швидко переглядався з потенційними присяжними і загалом поводився тихо. Єдину заяву він зробив перед початком слухань.
"Це переслідування політичного опонента. Це переслідування, якого ніколи раніше не було. Ніхто ніколи нічого подібного раніше не бачив. Ця справа ніколи не мала бути відкрита. Це атака на Америку. Тому я дуже пишаюся тим, що тут. Так, це напад на нашу країну, і вона страждає від цього. Цією країною керують некомпетентні люди, які дуже серйозно причетні до цієї справи", – заявив Трамп.
Звинувачення у незаконних виплатах — не єдине, яке пред'явлено Дональду Трампу. Він також проходить у справі про неналежне зберігання секретних документів та залишається головним фігурантом справи про спробу втрутитися у результати виборів 2020 року. Втім, юристи зазначають, що ці процеси, ймовірно, будуть розглянуті після виборчої кампанії. А ось рішення щодо незаконних виплат можуть винести раніше.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Трамп заплатив 175 млн доларів застави у справі про шахрайство, щоб уникнути конфіскації майна
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.