Схил парку в Києві обвалився в будівельний котлован: чи зможуть кияни домогтися зупинки будівництва та врятувати парк

Читать на русском

Кияни просять мера зупинити будівництво висоток впритул до Солом’янського парку. Але в Київраді не бачать в появі ЖК нічого поганого.

Читать на русском
Кличко, забудова, Комарницький
Петиція проти забудови набрала понад 6 тисяч голосів

Кияни просять мера зупинити будівництво висоток впритул до Солом’янського парку. Але в Київраді не бачать в появі ЖК нічого поганого.

В ніч на 14 жовтня відбувся зсув ґрунту у Солом’янському парку. Він призвів до часткового пошкодження однієї із пішохідних алей. Інформатор розбирається, хто проводив будівництво, що хотів збудувати та що надалі буде з одним з найулюбленіших парків киян.

Про це повідомили у Київраді із посиланням на інформацію Київзеленбуду. 

Схил парку в Києві обвалився в будівельний котлован: Кличко не зупинятиме роботи 1

 

Через будівництво частину парку обвалилася. Фото - ТГ lossolomas_kyiv
Через будівництво частину парку обвалилася. Фото - сайт Главком

«Ймовірною причиною зсуву ґрунту є роботи, пов’язані із риттям котловану будівництва за адресою вул. Генерала Шаповала 1-3 у Солом’янському районі столиці. Представники забудовника зобов’язалися усунути наслідки пошкоджень пішохідної частини, відновити благоустрій парку в найкоротший термін власним коштом», - повідомили в КМВА.

В міськради вимагають від забудовника провезти розслідування та з’ясувати причини зсуву.

«Зауважимо, що будівництво не ведеться на безпосередній території парку, проте частково прилягає до зеленої зони», - намагалися заспокоїти киян в КМВА.

Це найулюбленіша зона відпочинку у районі
Це найулюбленіша зона відпочинку у районі

Нагадаємо, що парк було закладено 1986 року. Він є цінним з точки зору автентичності ландшафту та унікальності флори та фауни, а також у зв'язку із наявністю у ньому витоку однієї з приток річки Либідь. 

Що відомо про будівництво

У грудні 2018 року та у квітні 2019 року Київрада передала в оренду 4 ділянки по вул. Механізаторів, 1-3 (назву вулиці змінили на Генерала Шаповалова). 10 вересня 2021 року, за декілька днів до того, як ліквідували Державну архітектурно-будівельну інспекцію, вона встигла видати дозвіл на будівництво.

 

На них розпочали будівництво апарт-комплексу CitiZen. Це мають бути 3 будинки на 665 квартир. Висота новобудов може бути до 21 поверху. Користувачі соцмереж одразу помітили, що з назвою житлового комплексу забудовник «не помилився» та пов’язали її з символом початку повномасштабного вторгнення.

Кияни прокоментували назву нового ЖК
Кияни прокоментували назву нового ЖК

 

Передачу третьої ділянки, яка знаходиться у парку, суд визнав незаконною. Тут забудовник хотів збудувати офісний центр

Що думають про будівництво місцеві мешканці

Кияни виступають проти забудови. Вони створили громадську організацію "Збережемо Солом'янський парк". На своєму сайті активісти пропонують замість висоток побудувати у парку спортивну зону.

Схил парку в Києві обвалився в будівельний котлован: Кличко не зупинятиме роботи 5

 

Замість висоток кияни пропонують створити спортивну зону
Замість висоток кияни пропонують створити спортивну зону

 

«Soloma Sport — це унікальна концепція спортивного парку, що створює органічне поєднання природньої та рекреаційної складової парку разом із сучасною спортивною інфраструктурою, - пропонують активісти. - Футбольні на баскетбольні майданчики, сучасні тенісні корти, ролледром для дітей і дорослих, а також велопрокат. Нова зона тренажерів, а також окремий майданчик для вигулу собак».

На початку вересня 2023 року активісти зареєстрували петицію до мера Віталія Кличка. В ній кияни просили розірвати угоду про оренду землі із забудовником, тому що ділянку видавали для створення ринку, а не для появи багатоповерхівки. Цю ідею підтримали 6 тисяч 158 мешканців столиці. 

Схил парку в Києві обвалився в будівельний котлован: Кличко не зупинятиме роботи 7

10 жовтня Кличко відповів, що спірна ділянка не має відношення до парку. Тому угода залишається в силі та ніхто зупиняти будівництво не буде. Зараз на розгляді у Кличка друга петиція про створення спортивного простору замість житлової забудови. 

Хто будує висотки

Замовниками будівництва є дві компанії: "СМАРТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ" та "МІСЬКБУДАЛЬЯНС". За інформацією аналітичної платформи YouControl, "СМАРТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ" була зареєстрована 12 років тому та займається будівництвом. Половина в компанії належить сину колишнього міського голови столиці Олександру Омельченко, а інша – родині Селюк з Австрії.

Колишній власник компанії "МІСЬКБУДАЛЬЯНС" Максим Половко має відношення до будівництва Подільського мосту. Він є бенефіціаром фірми-субпідрядника, яка займається скандальним будівництвом переходу

Як повідомляв сайт «Bihus.Info», Половко раніше жив у київській квартирі дружини Дениса Комарницького. «Еко-Буд-Трейд» та Максим Половко в документах з «комп’ютера Комарницького» марковані як «наші». Крім того, у травні 2023 року відносно «Еко-Буд-Трейд» відкрили кримінальне провадження № 42023102070000132 щодо можливого привласнення майна в особливо великих розмірах. 

Що відбувається зараз

Кияни, які виступають проти побудови висоток, подали три позови до суду

Руйнацію частини парку активісти називають злочином, який вони задокументували у відео на своєму Youtube каналі. Починаючи з серпня цього року в підніжжі парку з'явився підкоп через викопування котловану. Це й могло стати причиною руйнації пішохідної алеї.

 

На відео видно, як будівельна техніка закопує дерева, які впали через руйнацію зеленої зони.

 

У киян є всі шанси відстояти територію біля парку. Як писав сайт "Наші гроші", відповідно до чинного Генплану спірні ділянки – це «комунально-складські території, а у Детальному плані території вони стали зоною «громадської забудови»». Суддям потрібно буде розібратися, як сталася ця магія.

Раніше Інформатор писав, що Кличко виправдовує компанію, яка займається ремонтом Дегтярівського мосту в Києві, що обвалився.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.