Кияни просять мера зупинити будівництво висоток впритул до Солом’янського парку. Але в Київраді не бачать в появі ЖК нічого поганого.
В ніч на 14 жовтня відбувся зсув ґрунту у Солом’янському парку. Він призвів до часткового пошкодження однієї із пішохідних алей. Інформатор розбирається, хто проводив будівництво, що хотів збудувати та що надалі буде з одним з найулюбленіших парків киян.
Про це повідомили у Київраді із посиланням на інформацію Київзеленбуду.
«Ймовірною причиною зсуву ґрунту є роботи, пов’язані із риттям котловану будівництва за адресою вул. Генерала Шаповала 1-3 у Солом’янському районі столиці. Представники забудовника зобов’язалися усунути наслідки пошкоджень пішохідної частини, відновити благоустрій парку в найкоротший термін власним коштом», - повідомили в КМВА.
В міськради вимагають від забудовника провезти розслідування та з’ясувати причини зсуву.
«Зауважимо, що будівництво не ведеться на безпосередній території парку, проте частково прилягає до зеленої зони», - намагалися заспокоїти киян в КМВА.
Нагадаємо, що парк було закладено 1986 року. Він є цінним з точки зору автентичності ландшафту та унікальності флори та фауни, а також у зв'язку із наявністю у ньому витоку однієї з приток річки Либідь.
У грудні 2018 року та у квітні 2019 року Київрада передала в оренду 4 ділянки по вул. Механізаторів, 1-3 (назву вулиці змінили на Генерала Шаповалова). 10 вересня 2021 року, за декілька днів до того, як ліквідували Державну архітектурно-будівельну інспекцію, вона встигла видати дозвіл на будівництво.
На них розпочали будівництво апарт-комплексу CitiZen. Це мають бути 3 будинки на 665 квартир. Висота новобудов може бути до 21 поверху. Користувачі соцмереж одразу помітили, що з назвою житлового комплексу забудовник «не помилився» та пов’язали її з символом початку повномасштабного вторгнення.
Передачу третьої ділянки, яка знаходиться у парку, суд визнав незаконною. Тут забудовник хотів збудувати офісний центр.
Кияни виступають проти забудови. Вони створили громадську організацію "Збережемо Солом'янський парк". На своєму сайті активісти пропонують замість висоток побудувати у парку спортивну зону.
«Soloma Sport — це унікальна концепція спортивного парку, що створює органічне поєднання природньої та рекреаційної складової парку разом із сучасною спортивною інфраструктурою, - пропонують активісти. - Футбольні на баскетбольні майданчики, сучасні тенісні корти, ролледром для дітей і дорослих, а також велопрокат. Нова зона тренажерів, а також окремий майданчик для вигулу собак».
На початку вересня 2023 року активісти зареєстрували петицію до мера Віталія Кличка. В ній кияни просили розірвати угоду про оренду землі із забудовником, тому що ділянку видавали для створення ринку, а не для появи багатоповерхівки. Цю ідею підтримали 6 тисяч 158 мешканців столиці.
10 жовтня Кличко відповів, що спірна ділянка не має відношення до парку. Тому угода залишається в силі та ніхто зупиняти будівництво не буде. Зараз на розгляді у Кличка друга петиція про створення спортивного простору замість житлової забудови.
Замовниками будівництва є дві компанії: "СМАРТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ" та "МІСЬКБУДАЛЬЯНС". За інформацією аналітичної платформи YouControl, "СМАРТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ" була зареєстрована 12 років тому та займається будівництвом. Половина в компанії належить сину колишнього міського голови столиці Олександру Омельченко, а інша – родині Селюк з Австрії.
Колишній власник компанії "МІСЬКБУДАЛЬЯНС" Максим Половко має відношення до будівництва Подільського мосту. Він є бенефіціаром фірми-субпідрядника, яка займається скандальним будівництвом переходу.
Як повідомляв сайт «Bihus.Info», Половко раніше жив у київській квартирі дружини Дениса Комарницького. «Еко-Буд-Трейд» та Максим Половко в документах з «комп’ютера Комарницького» марковані як «наші». Крім того, у травні 2023 року відносно «Еко-Буд-Трейд» відкрили кримінальне провадження № 42023102070000132 щодо можливого привласнення майна в особливо великих розмірах.
Кияни, які виступають проти побудови висоток, подали три позови до суду:
Руйнацію частини парку активісти називають злочином, який вони задокументували у відео на своєму Youtube каналі. Починаючи з серпня цього року в підніжжі парку з'явився підкоп через викопування котловану. Це й могло стати причиною руйнації пішохідної алеї.
На відео видно, як будівельна техніка закопує дерева, які впали через руйнацію зеленої зони.
У киян є всі шанси відстояти територію біля парку. Як писав сайт "Наші гроші", відповідно до чинного Генплану спірні ділянки – це «комунально-складські території, а у Детальному плані території вони стали зоною «громадської забудови»». Суддям потрібно буде розібратися, як сталася ця магія.
Раніше Інформатор писав, що Кличко виправдовує компанію, яка займається ремонтом Дегтярівського мосту в Києві, що обвалився.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.