"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Проєкт покликаний вирішити проблему доступу до суспільно значущої інформації для всіх суспільних груп
Міністерство культури та інформаційної політики реалізовуватиме проєкт “Інформація без бар'єрів”. Він має забезпечити доступ до значущої інформації для всіх суспільних груп і передбачає спрощення мови, якою висловлюються посадовці, та забезпечення медіа послугами осіб з різними вадами здоров'я.
Кабінет міністрів 25 квітня затвердив відповідний план заходів у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Проєкт покликаний вирішити проблему доступу до суспільно значущої інформації для всіх суспільних груп, адже, як пишуть в уряді, часто така інформація не є зрозумілою для багатьох людей. Це стосується публічної інформації, офіційних повідомлень від уряду, новин, публічних послуг та іншої важливої інформації.
Проєкт спрямований на людей з порушенням зору та слуху, людей з когнітивними порушеннями, з посттравматичним стресовим розладом, людей старшого віку, дітей, осіб, які отримали лише мінімальну освіту, іноземців.
Вперше цей проєкт презентували 16 лютого 2023 року на Раді безбар'єрності. Згідно з ним, заплановано два блоки заходів. Перший передбачає спрощення мови, якою висловлюються посадовці. Другий блок включає забезпечення медіа послугами осіб з різними вадами здоров'я.
“Створення нових стандартів подачі інформації дуже важливе саме зараз. Спрощення мови влади та медіа, її доступність для всіх, без виключень, дасть можливість не лише краще розуміти дії влади, а й щодня полегшувати власне життя”, — пояснював міністр культури Олександр Ткаченко.
Для контролю за реалізацією Плану заходів запровадять електронний моніторинговий інструмент, доступний і для державних органів, і для громадськості, який фіксуватиме прогрес у виконанні запланованих заходів окремо по кожному напрямку. Архітектура змін зі створення безбар’єрного простору розробляється урядовою командою за підтримки першої леді Олени Зеленської.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.