Що таке тейпування, у яких випадках допомагають тейпи

Тейпи, які раніше застосовувалися спортсменами для відновлення м'язів, стали однією з найпопулярніших процедур у салонах краси

Що таке тейпування, у яких випадках допомагають тейпи

Процеси загоєння травмованих м'язів та суглобів досить тривалі. Щоб швидше відновиться та захистити травмовані ділянки, накладають тейп. Також перед тим, як накладати аплікацію на обличчя або чутливу зону, потрібно зробити алергопробу.

Інформатор розповідає, що потрібно знати про метод тейпування.

Що таке тейпування — історія походження

Тейпування — метод накладання на шкіру еластичних кольорових стрічок або обмотування ними. Цей метод розробив у 1973 році японський хіропрактик Кензо Касе. Рішення про використання цього методу має прийматись виключно фахівцем (спортивний лікар, масажист). Найбільшого поширення тейпи набули серед бігунів, лижників та інших спортсменів – їх використовують під час фізичного навантаження, а також у посттренувальний період. Зараз цей метод також має попит у салонах краси, процедури проводять косметологи, щоб зменшити набряклість, відкоригувати та промалювати овал обличчя, прибрати друге підборіддя та позбутися зморшок. Для чого використовують тейпи:

  • профілактика перевантаження окремих суглобів при складних силових та активних тренуваннях,
  • реабілітаційна підтримка після травми спини, плечей та суглобів,
  • контроль рухливості суглобів,
  • корекція постави.

Тейпи для обличчя відрізняються від тейпів для тіла. У лицьових має бути особлива формула клею, інакше вона може викликати роздратування. Неправильне нанесення тейпу може спровокувати набряки під очима та загалом загальну набряклість обличчя. Те саме можливо, якщо його не зняти вчасно. На тілі приклеєний тейп рекомендують носити кілька днів.

Що таке тейпування, у яких випадках допомагають тейпи 1

Ефективність

Тейпи не використовують у медицині. Дослідження, що підтверджують ефективність тейпування, які відповідають критеріям доказової медицини, відсутні. Вчені піддають цей метод критиці. Як і будь-який інший, цей метод має свої протипоказання, які враховуються при прийнятті рішення щодо його застосування:

  • хвороба нирок та серця, тромбоз;
  • підвищена температура;
  • травми на поверхні шкіри;
  • хронічні хвороби.

Важливо пам'ятати. Тейпування в жодному разі не є вирішенням проблеми, особливо якщо є травма. У такому разі слід звернутися до кваліфікованого ортопеда-травматолога, який призначить лікування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube