Що їсти, для захисту шлунка: підходить м'ясоїдам, веганам і вегетаріанцям

Різні бактерії по-різному впливають на здоров’я в цілому, і не всі вони корисні

Їжа, продукти, дієта, здоров'я, корисні поради, дієта
Дослідження 21,5 тисячі людей розкриває секрет омолодження

Ні для кого не секрет, що наш кишковий мікробіом може впливати на наше фізичне та психічне здоров’я різними способами. Нове дослідження вивчило стан понад 21,5 тисячі людей, щоб з’ясувати, як харчування впливає на підтримку молодості організму, повідомляє IFLScience.

"Дотримання дієт, які включають м’ясо, молочні продукти, фрукти й овочі, залишає свій відбиток на мікробіомі кишечника", – розповіли вчені.

Дослідники виявили, що, хоча вегани та вегетаріанці харчувались здоровіше, ніж всеїдні люди, останні мали вищий рівень різноманітності мікробіомів кишечника. Проте цей мікробіом не завжди був здоровим. А різні бактерії по-різному впливають на кишечник і здоров’я в цілому, і не всі вони корисні.

Здавалося, кожен зразок харчування мав унікальні мікробні ознаки. Мікробіоми кишечника всеїдних містили більшу кількість бактерій, пов’язаних з травленням м’яса, зокрема Alistipes putredinis. Проте їхня різноманітність включала й Ruminococcus torques, і Bilophila wadsworthia, пов’язані з підвищеним ризиком хвороб самого кишечника, серця і навіть раком.

У веганів було багато бактерій, які є вирішальними для ферментації клітковини. Такі бактерії можуть бути корисними для зменшення запалення, а також сприяти здоровому метаболізму та хорошому імунітету.

Що стосується вегетаріанців, то ключова різниця тут зводилася до молочних продуктів, оскільки вегетаріанці мали більше Streptococcus thermophilus у своєму мікробіомі. Ця бактерія використовується у виробництві йогурту і може впливати на певні токсини в кишечнику.

"Ми помітили, що кількість і різноманітність продуктів рослинного походження дуже позитивно впливає на мікробіом. Водночас відмова від м’яса чи молочних продуктів не обов’язково матиме позитивний ефект, якщо в раціоні мало рослинної їжі", – дійшли висновку лікарі.

Тож вони рекомендують їсти багато продуктів рослинного походження, особливо багатих клітковиною. І ця різноманітність їжі є найбільш важливою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube