"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Сербія отримала російську зброю, хоч міжнародні санкції забороняють перевозити її через повітряний простір країн ЄС
У четвер, 15 лютого, президент Сербії Олександр Вучич продемонстрував на виставці військової техніки нещодавно придбану російську станцію радіоелектронної боротьби «Репелент-1». Це озброєння Бєлград отримав від рф кілька місяців тому, а її доставка, вважається, відбулася через повітряний простір країн ЄС, які підтримують санкції. Презентація російського РЕБ відбулася напередодні національного дня Сербії 16 лютого.
Як повідомляє агенція Associated Press, Сербія залишається єдиною європейською країною, яка не запровадила санкцій проти рф. А ще Бєлград активно скуповує російське та китайське озброєння. Вучич має намір продемонструвати його на військовому параді до національного свята країни.
«Це «Репелент». Він не такий потужний, як «Красуха», але він чудовий», — сказав він.
ЄС вимагає від Бєлграда дотримуватися санкцій, якщо він має намір і далі рухатися на шляху євроінтеграції. Однак громадська думка Сербії залишається проросійською і місцевих політиків це влаштовує. Президент Вучич вважає, що йому потрібно бути готовим до можливого конфлікту з «агресивним» Косово, яке орієнтується на західних союзників.
В умовах масового використання дронів у бойових діях, засоби радіоелектронної боротьби стають життєвою необхідністю. Росія традиційно багато уваги приділяла цьому виду озброєння і має неабиякі успіхи. «Репелент-1» — це РЕБ, встановлений на шасі МАЗ-6317 чи КАМАЗ. Призначений для придушення роботи БПЛА на відстані до 30–35 км. Маленькі дрони «Репеллент-1» може заглушити лише з відстані не більше 2,5 км, проте помічає їх за понад 35 кілометрів.
Бійці ЗСУ періодично знищують ворожі РЕБ, адже вони залишаються пріоритетними цілями, зокрема й «Репеллент-1», яким вороги у 2022-му захищали острів Зміїний. Водночас Україна ще тільки налагодила виробництво власних засобів радіолокаційної боротьби. У січні віцепрем’єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про окопну РЕБ AD Counter FPV. Є також набагато потужніші моделі, такі як «Покрова». З її допомогою вдалося відбити, навіть, ракетну атаку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.