Це буде формат нової коаліції, по типу "коаліції розмінування" чи "коаліції F-16"
Група країн НАТО хоче передати українським захисникам мільйон безпілотників. Таке рішення прийнято в рамках військової допомоги з боку союзників. До "коаліції дронів" долучаться двадцять держав-членів Альянсу.
Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Свою заяву він зробив під час брифінгу.
Столтенберг нагадав, що в четвер, 15 лютого, відбулося чергове засідання Ради Україна-НАТО. На ньому, зокрема, за допомогою відеозв'язку був присутній міністр оборони Рустем Умєров.
Останній проінформував союзників про ситуацію на фронті. Країни НАТО, в свою чергу, наголосили на важливості подальшої підтримки Києва.
Також Столтенберг зазначив, що за останні кілька днів союзники, у тому числі Канада, Фінляндія та Норвегія, анонсували нові пакети військової допомоги Україні. До цих пакетів входить обладнання та запасні частини для F-16, а також засоби протиповітряної оборони.
Однак окрема стаття видатків - саме дрони для ЗСУ. Союзники поставили перед собою амбітну мету: надати Україні мільйон БПЛА.
"Група союзників об'єднується з метою постачання мільйона безпілотників для України. 20 союзників по НАТО також домовилися про створення коаліції з розмінування. Все це допоможе врятувати життя українців", - зазначив Столтенберг.
Українські Збройні Сили дуже сильно залежать від підтримки, яку забезпечують їм безпілотники та дрони. На війні з рф, де ворожі сили постійно намагаються застосувати всілякі технологічні та тактичні переваги, використання безпілотників стає надзвичайно важливим елементом стратегії оборони.
Переваги безпілотників у сучасній війні важко переоцінити. По-перше, вони надають можливість отримувати реальний час інформації про рухи ворожих сил і точно визначати їхню позицію. Це дозволяє ЗСУ ефективно планувати операції, уникати зайвих ризиків і максимально оптимізувати використання ресурсів.
По-друге, безпілотники забезпечують можливість здійснювати точні удари з мінімальними втратами серед цивільного населення та власних військових. Їхні системи навігації та точного прицілювання дозволяють проводити оперативні атаки з великою точністю та мінімальним ризиком помилки.
Крім того, безпілотники забезпечують постійний зв'язок із військовими підрозділами на передовій, що дозволяє оперативно реагувати на зміни в обстановці і координувати дії в реальному часі. Це особливо важливо в умовах сучасної війни, де ворожі дії можуть бути несподіваними та швидкими.
Нагадаємо: Фальшивомонетники навчилися обходити захист на грошах: роблять тиснення і голографічні елементи. Як правильно перевіряти купюри і не потрапити на фальшивку, розкриває фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.