"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Замість того, щоб витрачати дорогі ракети для збиття ворожих снарядів, українці створюють радіолокаційні перешкоди
ЗСУ могли задіяти новітню українську систему радіоелектронної боротьби (РЕБ) "Покрова" для відбиття масованого ракетного удару росіян 13 січня. Що стосується атаки, яка відбулась 23 січня, то у Повітряних силах припустили, що деякі ракети не досягли своїх цілей, ймовірно, через роботу РЕБ. Чи йдеться про ту ж саму систему - невідомо.
Інформації про "Покрову" наразі майже немає у відкритому доступі. Вперше про неї у своїй статті для Economist від 1 листопала 2023 року згадав головком ЗСУ Валерій залужний. Про це йдеться у матеріалі BBC.
Так, журналісти нагадали, що 13 січня армія рф випустила по Україні 40 засобів ураження, зокрема 18 крилатих, шість керованих авіаційних ракет і шість гіперзвукових "Кинджалів". Сили ППО знищили 8 ракет. У Повітряних силах тоді розповіли, що ще близько 20 російських ракет не досягли своїх цілей внаслідок радіоелектронної боротьби (РЕБ). Це був перший випадок, коли Україна публічно визнала використання такого способу протидії російським атакам.
У листопаді Залужний розповідав, що Україна та рф досягли партитету у питання застосування РЕБ. Змінити його може українська секретна розробка "Покрова", яка, за словами головкома, може замінювати супутникове радіонавігаційне поле (цей процес називається "спуфінг"), придушувати радіонавігацію по всій лінії фронту та на більшій частині території України.
У матеріалі пояснюється, що спуфінг - це корегування даних зі супутників навігації, які поступають на приймач ракети або безпілотника. Приймач отримує та обраховує спеціальні коди для визначення свого місцеположення відразу з декількох супутників.
"Спуфінг полягає в додаванні похибки, яку приймач не може відрізнити від справжнього супутникового коду і має враховувати в своїх обрахунках. Таким чином, кількість хибних кодів, які ви можете "підмішати" в справжній супутниковий сигнал, в якійсь момент може бути достатньою, щоб ввести в оману приймач", - розповів журналістам фахівець з РЕБ Ярослав Калінін.
Нагадаємо, 23 січня 2024 року російські війська масовано обстріляли Україну. Під ударом окупантів були Харків, Павлоград, Київ та Сумщина. За попередніми даними, загинули 18 осіб.
Внаслідок атаки рф пошкоджено три десятки житлових будинків у Харкові. Від вибухів вибиті близько тисячі вікон. У 20 будинках міста вимушено відключили опалення, у деяких - світло і газ. З-під руїн дістали сильно пораненого чоловіка.
Ввечері 23 січня ворог знов ударив по Харкову. Ракетами С-300 росіяни влучили по центру міста, поранено вісім осіб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.