Угорщина заблокувала схвалення 13-го пакета санкцій ЄС проти росії - FT

Читать на русском

Дискусії в Євросоюзі щодо 13-пакета санкцій проти рф триватимуть

Читать на русском
13-й пакет санкцій проти росії
Угорщина стала єдиною країною, яка не підтримала 13-й пакет санкцій

Дискусії в Євросоюзі щодо 13-пакета санкцій проти рф триватимуть

Угорщина заблокувала 13-й пакеті санкцій проти росії. Причина - наявність у списку китайських компаній. Ймовірно, питання щодо схвалення цього пакету санкцій знову підіймуть наступного тижня.

Про це пише Financial Times. Зазначається, що Євросоюз планує затвердити 13-й пакет санкцій проти рф до другої річниці повномасштабного вторгнення, 24 лютого.

Проте на засіданні послів ЄС, яка відбулася 14 лютого, Угорщина була єдиною країною, яка не підтримала 13-й пакет санкцій. Він спрямований проти майже 200 людей та організацій з рф, Китаю та інших країн, які, як вважається, допомагають Кремлю у військових діях. Зокрема, санкції пропонують ввести проти трьох китайських компаній та однієї індійської.

Видання пише, що один із чиновників зазначив, що Угорщина не підтримала документ через компанії з Китаю. Інший додав, що посол Будапешта "попросив трохи більше часу, щоб проаналізувати зміст пропозицій".

Джерела FT зазначають, що дискусії щодо 13-пакета санкцій триватимуть. Ймовірно, міністри країн-членів порушать це питання на засіданні наступного тижня.

FT також зазначає, що спробу ввести санкції проти компаній із третіх країн раніше заблокувала ціла група держав минулого року. А у разі схвалення нового пакета санкцій це буде перший випадок, коли підприємства у материковому Китаї та Індії постраждають від санкцій ЄС.

13-й пакет санкцій проти росії

Євросоюз запропонував ввести 13-й пакет санкції проти росії на початку лютого. Під обмеження можуть потрапити 55 компаній та понад 60 фізичних осіб, пов’язаних державою-терористом.

Нові санкції торкнуться осіб і компаній, які займаються виробництвом зброї та постачанням ключових технологій і електроніки. Їх у результаті використовують російські оборонні підприємства. Також до пакета може потрапити низка транспортних компаній, що забезпечували логістику для доставки артилерійських снарядів із Північної Кореї до рф. У списках також присутні російські військові, високопосадовці та політики.

Дізнавайтеся також: у своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.