Росія тримає до 100 ядерних боєголовок в Калінінградській області – очільник МЗС Польщі

Читать на русском

Радослав Сікорський нагадав європейцям, що війна є значно ближчою, аніж багатьом хочеться це визнавати, а поляки щодня стають жертвами гібридної агресії

Читать на русском
Радослав Сікорський
Варшава закликає не ігнорувати небезпеку

Радослав Сікорський нагадав європейцям, що війна є значно ближчою, аніж багатьом хочеться це визнавати, а поляки щодня стають жертвами гібридної агресії

Кремль безпосередньо загрожує Заходу, хоч наразі його дії сконцентровані на боях в Україні. За оцінками Польщі, у Калінінградській області РФ, розташованій максимально близько до європейських столиць, може бути зосереджено близько сотні тактичних ядерних боєголовок. Інформація прозвучала на тлі новин про проведення другого етапу навчань з використанням тактичної ядерної зброї РФ.

Такі оцінки надав очільник польського МЗС Радослав Сікорський на конференції з відбудови України у Берліні, повідомляє портал Do rzeczy. Він відповів на питання журналістів щодо того, як виглядає російська загроза з Варшави.

"За 250 км на північ від Варшави – Калінінградська область, російський ексклав, з місцем для зберігання, за нашими оцінками, десь 100 тактичних ядерних боєголовок. За 250 км на схід – Білорусь, де росіяни й білоруси влаштували (гібридні - ред.) напад на кордон ЄС, кордон Шенгенської зони. Російські ракети, націлені на Україну, іноді потрапляють на територію Польщі. Одна з них впала за 10 кілометрів від мого будинку на заході Польщі, за 250 кілометрів звідси… Небезпека набагато ближча, ніж багато хто з нас хоче визнати", – заявив Сікорський.

Міністр говорить про інцидент з російською ракетою, яка впала взимку 2023 року поблизу Бидгоща. Але подібні випадки були непоодинокими.

Атаки Росії проти Польщі

Росіяни почали другий етап навчань з розгортання тактичної ядерної зброї разом з армією Білорусі. На першому вони скористалися можливістю, аби провести акт гібридної агресії проти країн Балтії. Польща теж звітує про суттєве зростання випадків диверсій, підпалів, саботажу та гібридних атак: вони відбуваються майже кожного дня.

У понеділок, 10 червня, на заводі Mesko, який постачає Україні зброю, стався потужний вибух. В рази почастішали випадки нелегального проникнення біженців з Близького Сходу, яких використовують Москва та Мінськ для підриву внутрішньої стабільності держав Заходу. 7 червня помер прикордонник, якого поранили нелегали під час однієї зі спроб штурму польського кордону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.