Ядерні навчання та погрози Росії: у ISW пояснили мету Кремля

Читать на русском

Росія часто "брязкала" ядерною зброєю під час повномасштабного вторгнення в Україну, наголошують в ISW

Читать на русском
Ядерні погрози
Путін хоче зірвати поставки зброї в Україну

Росія часто "брязкала" ядерною зброєю під час повномасштабного вторгнення в Україну, наголошують в ISW

Росія вже неодноразово погрожувала ядерною зброєю з метою змусити Захід припинити надавати військову підтримку Україні. Тепер Кремль, ймовірно, знову активізує кампанію рефлексивного контролю, використовуючи ядерні загрози та дипломатичні маніпуляції. Велику роль в цьому відіграють російські чиновники.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). На думку аналітиків, рефлексивний контроль є ключовим елементом російського інструментарію гібридної війни. Ця тактика заснована на формуванні думки противника за допомогою цілеспрямованої риторики та інформаційних операцій таким чином, щоб він згодом добровільно робив дії, які вигідні Росії.

"Росія часто використовувала це поняття у формі "брязкання" ядерною зброєю під час повномасштабного вторгнення в Україну з метою змусити Захід припинити надавати військову підтримку Києву", - йдеться у звіті.

Аналітики зазначають, що російські чиновники є найважливішими елементами зусиль Росії щодо використання ядерної риторики як форми рефлексивного контролю. Російські офіційні особи постійно прив'язують навчання щодо ядерної готовності та туманні загрози ядерної відплати до важливих політичних рішень Заходу щодо війни в Україні.

Ядерні погрози Росії

У понеділок, 6 травня, Міністерство оборони Росії заявило про підготовку до ядерних навчань. Зокрема, під час навчань російська армія планує нібито відпрацювати підготовку до застосування тактичної ядерної зброї. Підготовку до навчань Кремль виправдовує "провокаційними діями" країн Заходу, зокрема поставки зброї Києву.

Україна на ці заяви відповіла, що поки що не бачить ознак реальної підготовки ядерних навчань, проте бачить забагато російських заяв про це, що може означати черговий блеф. Позиція Європейського Союзу та низки країн Європи була більш агресивною - Росію та її терористичний режим попередили про наслідки.

У США після чергової порції ядерних погроз заявили, щоб вберегти свої війська від ураження зброєю західного виробництва, Росія має просто вивести їх з території України. Окрім того, Штати не бачать реальних кроків з боку РФ щодо ймовірного використання ядерної зброї в Україні. Таку заяву зробив координатор Ради нацбезпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Відреагував на погрози Росії й радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Він розкритикував західні країни за увагу до російських заяв про ядерку, бо, за його словами, нема кого боятися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.