Секретар РНБО Литвиненко зізнався, у чому головна проблема переговорів із Росією

Наразі країна-окупант не готова до серйозної розмови про мир, вважають у РНБО

Олександр Литвиненко, Володимир Путін
Путіна важко посадити за стіл переговорів, Росія розуміє лише силу, заявив Литвиненко

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що Україна просуватиме формулу миру президента Володимира Зеленського попри те, що реальних перспектив переговорів із Росією зараз немає. Наразі країна-окупант не готова до серйозної розмови про мир, вважають у РНБО.

Проблема полягає в тому, щоб змусити російського правителя Володимира Путіна сісти за стіл переговорів, пояснив Литвиненко в інтерв'ю Le Monde 8 вересня. На його думку, росіяни мають стратегічну культуру, яка відрізняється від західної. Дискутувати з ними можна лише з позиції сили.

"Тому ви (Захід - ред.) повинні допомогти нам перемогти Росію, озброївши нас. Інакше війна продовжиться на інших територіях", – сказав він.

Литвиненко також заявив, що українські державні органи успішно пройшли очищення від російської агентури. Маркером цього став успіх Курської операції, підготовку ЗСУ до якої росіяни проґавили.

"Очищення відбулося. Це відповідальність СБУ. Це вимагало величезної роботи, тому що Росія працювала проти нас протягом тридцяти трьох років з моменту здобуття незалежності. Курська операція показала, що Україна може організовувати масштабні операції проти росіян. Якби хтось із їхніх агентів дізнався б це", все було б інакше. Звичайно, російська агентура все ще є, але її набагато менше", - сказав він.

Мирні переговори з РФ

Україна неодноразово заявляла про готовність до мирних переговорів з РФ. Натомість Путін згоден на них лише з урахуванням "нових територіальних реалій", тобто без деокупації захоплених Росією земель. Проте піти на такий крок Україна не може та і не хоче, адже треба повернути землі.

Наступ у Курській області дав новий імпульс обговоренню можливих переговорів. Радник голови ОП Михайло Подоляк говорив, що дії українських сил не спрямовані на окупацію російських територій. Їхня мета – змусити Росію сісти за стіл переговорів та досягти миру на умовах України.

Але Росія досі відмовляється від переговорів. Першим про небажання сідати за стіл з Україною після операції ЗСУ на Курщині заявив російський диктатор Володимир Путін (але потім він передумав і збрехав, що ніколи не відмовлявся від діалогу, але спочатку потрібно відбити у ЗСУ назад Курську область), слідом за ним цю тезу тиражували представниця МЗС РФ Марія Захарова та міністр закордонних справ Сергій Лавров. Навряд чи про це слід шкодувати, бо Росія під виглядом переговорів пропонувала Україні капітуляцію (саме так виглядали умови РФ для припинення вогню), а до закінчення війни на умовах України окупанті зараз очевидно не готові.

Володимир Зеленський заявив, що переговори з РФ можуть розпочатись у рамках другого Саміту миру. І виведення окупаційних військ не є до цього головною умовою. Проте такий сценарій є найбільш справедливим.

У вересні Австрія та США висловили бажання стати посередниками у переговорах між РФ й Україною. Канцлер Австрії Карл Нехаммер хоче, щоб цей діалог відбувся у Відні. А США зацікавлені у тому, щоб Україна на момент початку переговорів з РФ перебувала у максимально сильній позиції й тому посилює допомогу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube