Повернення Курщини, потім переговори: у Путіна з’явилася нова версія врегулювання з Україною

У перший навчальний день російський правитель зустрівся провів урок війни для школярів, на якому вихвалявся, що Україна не змогла зірвати російський наступ на Донбасі

Володимир Путін, Курська область
Путин зізнався російським школярам, ​​що думає про наступ ЗСУ на Куршині та про переговори

Російський диктатор Володимир Путін 2 вересня, у День знань, дорогою до Монголії опинився у місті Кизил (республіка Тива, РФ). Тут він зустрівся з місцевими школярами на уроці під назвою "Розмови про важливе". Неважко зрозуміти, що для Путіна є важливим – розмовляв він про війну, яку РФ розв'язала в Україні.

Глава Кремля виступив перед дітьми, що нудьгували у класі, з уже знайомою та добре відпрацьованою внаслідок постійного повторення програмою. Вона включала брехню про те, що в 2014 році Росія вдерлася в Україну, щоб "захистити своїх людей", і так з того часу не може зупинитися. Крім того, Путін вантажив школярів своїми улюбленими тезами про те, що нібито в Україні влада не легітимна, оскільки відмовилася від проведення президентських виборів під час війни, а коли все ж таки проведе їх, то переобратися не зможе.

Новиною стало лише те, що Путін знову порушив тему мирних переговорів – і знову суперечив своїм недавнім заявам. Після наступу ЗСУ у Курській області диктатор заявив, що тепер про переговори з Україною нібито не може бути й мови. А тепер дав задню. Глава Кремля заявив, що нібито Росія ніколи не відмовлялася від мирних переговорів, але "треба розібратися з бандитами, які проникли на територію країни".

На цьому новини закінчилися. З'ясувалося, що російський вождь, як і раніше, називає 1300 кв.км території, яка перейшла під контроль ЗСУ, "прикордонням", а масштабну операцію України на території РФ - "провокацією" або "ситуацією". Таким чином він побіжно дав зрозуміти, що Росія все-таки має плани і на переговори з Україною, і на контратаку в Курській області. А поки що диктатор вдає, що на Курщині нічого масштабного не відбувається - мовляв, якісь "бандити у прикордонні".

Тож Путін наголосив що Росія "розбереться з українськими бандитами" в Курській області, які прагнули "дестабілізувати обстановку в прикордонні". Також він назвав "провокацію" ЗСУ. в Курській області спробою зупинити наступ Росії на Донбасі. Але, підкреслив президент РФ, зробити це не вдалося. Путін відзначив темпи наступу російських військових на Донбасі, заявив, що такого давно не було.

Наступ на Курщині не спростив ситуацію під Покровськом, а може, і навпаки

Зазначимо, що аналітики та експерти як в Україні, так і на заході у цьому з Путіним згодні. Вони акцентують, що якщо завданням наступу на Курщину було перекидання військ РФ з Донбасу та уповільнення російського просування там, то цього Україна не досягла. Багато хто вважає, що добре підготовлені частини, які беруть участь у наступі на Курщині, і боєприпаси, які там витрачаються, дуже знадобилися б на Донбасі.

Зокрема, про це нагадує 31 серпня в колонці для The Times Майкл Кларк - запрошений професор кафедри оборонних досліджень у Королівському коледжі Лондона та почесний науковий співробітник Королівського інституту об'єднаних оборонних досліджень. 

На думку Кларка, Київ має бути розчарований тим, що Путін, схоже, "готовий жити із цим обурливим вторгненням на територію Росії". Стратеги в Україні, ймовірно, сподіваються, що наступ на Курській дузі посилить політичний тиск на російського диктатора.

Але якою б не була приваблива ця мета для лідерів Києва, їм, можливо, доведеться змиритися з тим, що в процесі її досягнення вони можуть втратити Покровськ та Часів Яр, припускає Кларк. У цьому випадку вже не Путін, а президент Володимир Зеленський і головком ЗСУ Олександр Сирський можуть опинитися під політичним тиском.

Наступ ЗСУ у Курській області та переговори

Президент України Володимир Зеленський неодноразово казав, що мета наступу у Курській области - створення буферної зони на території агресора. Офіс Президента України роз'яснив, що військова операція ЗСУ на території Курської області має виключно оборонний характер і відповідає міжнародному праву. Радник голови ОП Михайло Подоляк говорив, що дії українських сил не спрямовані на окупацію російських територій. Їхня мета – змусити Росію сісти за стіл переговорів та досягти миру на умовах України.

Але Росія досі відмовляється від переговорів. Першим про небажання сідати за стіл з Україною після операції ЗСУ на Курщині заявив російський диктатор Володимир Путін, слідом за ним цю тезу тиражували представниця МЗС РФ Марія Захарова та міністр закордонних справ Сергій Лавров. Навряд чи про це слід шкодувати, бо Росія під виглядом переговорів пропонувала Україні капітуляцію (саме так виглядали умови РФ для припинення вогню), а до закінчення війни на умовах України окупанті зараз очевидно не готові.

Британська газета The Times ставить під сумнів заяву Києва, що наступ на Курщині потрібен для зміцнення позицій України на майбутніх мирних переговорах. Насправді вважає видання, Курську область атакували, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення політичних позицій Зеленського, припускає видання. Також там вважають, що у разі відмови Путіна від переговорів ЗСУ будуть вимушені продовжувати наступ на Курщині, а у разі потужної контратаки російської області - відступити на свою територію, причому це має бути дуже добре і заздалегідь підготовлений відступ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube