"Україна розуміє, що війна закінчиться саме переговорами": секретар РНБО розповів, як країна готується до процесу

Секретар РНБО Олександр Литвиненко зазначив, що Україна потребує стійкого миру, а не перемир'я, і важливу роль у цьому відіграють безпекові гарантії та членство в НАТО

Олександр Литвиненко
У РНБО наголошують на необхідності підтримки формули миру на саміті у Швейцарії

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко заявив, що Україна розуміє, що війна з Росією завершиться за допомогою переговорів. За словами Литвиненка, саме для цієї мети була розроблена і просувається формула миру президента Володимира Зеленського. Він висловив надію, що учасники саміту миру, який відбудеться в Швейцарії в червні, підтримають цю ініціативу.

Про це він оголосив у відеозверненні під час 16-го Форуму регіону Балтійського моря: "НАТО 2024 і Арктична Європа". Він стартував 20 травня у Фінляндії. За словами Литвиненка, Фоормула миру Зеленського - це справжній дипломатичний шлях, який має всі шанси забезпечити справедливий мир.

"Україна чітко усвідомлює, що війна закінчиться переговорами. І тому була підготовлена і просувається формула миру Президента Зеленського. Наша позиція дуже проста і переконаний, вона буде підтримана учасниками Саміту миру у Швейцарії у червні 2024 року. Це справжній дипломатичний трек, який має всі шанси сприяти досягненню справедливого миру", - сказав він.

Він також зазначив, що Україна потребує не просто перемир'я, а тривалого миру, який дозволить країні розвиватися протягом десятиліть. Для цього, за словами секретаря РНБО, необхідні безпекові гарантії.

"Безпекові угоди, що реалізують минулорічну заяву G7 – без найменшого сумніву важливий крок. І ми високо цінуємо зусилля президента А.Штубба та усього фінського народу, якій як ніхто знає критичне значення безпеки для сусідів Росії. Проте Україна потребує саме гарантій, і фінський приклад наочно демонструє – сьогодні в Європі наявні тільки одні справжні гарантії – це членство у НАТО", – сказав Литвиненко.

Він наголосив, що Україна сподівається отримати запрошення до членства в Альянсі вже на липневому саміті НАТО у Вашингтоні. І зауважив, що "вступ не відбудеться завтра", але саме запрошення "охолодить багато гарячих голів у РФ".

"Воно сприятиме деескалації, а не стане конфронтаційним кроком. Досвід Бухарестського саміту 2008 року чітко довів – у відносинах з Путіним чітка визначеність стабілізує ситуацію, а її відсутність – провокує Росію на агресивні кроки", – підсумував секретар РНБО.

Плани України провести мирні перемовини з РФ

2 травня представник ГУР Скібіцький зазначив, що навіть якщо Україна зможе відкинути російські сили назад до кордонів, це не зупинить війну. Такі конфлікти можуть завершитися лише переговорами, і наразі обидві сторони борються за "найвигіднішу позицію". Але суттєві переговори, за його словами, можуть початися не раніше другої половини 2025 року.

4 травня речник президента Сергій Нікіфоров заявив, що країни, які візьмуть участь у саміті миру, сформулюють спільну переговорну позицію і передадуть її Росії.

Незважаючи на це, у диктатора РФ свій принципіальний погляд щодо переговорною платформи. Нещодавно він вкотре висловився щодо переговорів з Україною. Нібито Кремль ніколи не відмовлявся від мирного розв'язання питання та навіть готовий повернутись до проєкту Стамбульського договору. Зазначимо, що за кілька годин до цього речник Кремля Дмитро Пєсков висловив геть протилежну думку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube