Запровадження нових обмежень можуть скоординувати з Європою для більшого ефекту
Україна готова до переговорів, але тільки після повного припинення вогню. Київ не дасть Росії можливості звинуватити себе у зриві мирного процесу. Нині готується новий потужний санкційний пакет, який може бути узгоджений із західними союзниками. США та ЄС підтримують ідею спільного тиску на Кремль, а нова угода між Україною та США має стати частиною системи безпеки для нашої держави. У центрі уваги — перемир’я, санкції, Стамбул, Трамп і червоні лінії Києва.
Такі заявив зробив голова Офісу президента Андрій Єрмак в ексклюзивному інтерв'ю для РБК-Україна. Ключові заяви Андрія Єрмака:
"Я знаю деталі нового санкційного пакета, який може бути застосований. Він дуже жорсткий, і він у разі застосування може бути скоординований із таким самим європейським, британським, канадським тощо пакетами, і це буде дійсно дуже боляче. Російська економіка не в тому стані, щоб ще переносити і нові санкції. Нові санкції посилять усі ці всі процеси"
"Ми постійно наголошуємо: Україна готова до будь-яких форматів переговорів. Ми не дамо Росії приводу звинуватити нас у зриві мирного процесу. І ми продовжимо наполягати: якщо Росія справді готова до переговорів, необхідно прийняти пропозиції США та європейських партнерів про всеосяжне 30-денне припинення вогню. Цю позицію чітко позначено, і ми неодноразово озвучували її в спілкуванні з партнерами. Сьогодні м'яч на боці Москви. Якщо Кремль дійсно зацікавлений у мирі – він знає, що потрібно робити. Україна – за мир, але не за його імітацію".
"Не віримо, що Росія погодиться на припинення вогню і не буде просто тягнути час. Але ми зобов’язані бути готові до справжнього мирного процесу".
"Ми знайшли спосіб, як бути партнерами, до чого Україна йшла дуже довго. Тобто бути не просто країною, яку Сполучені Штати так чи інакше підтримують, а бути країною, яка цікава Сполученим Штатам, цікава на перспективу. Це також є одним з елементів майбутньої структури гарантій, тому що американські гроші, американські інвестиції - це дуже серйозний елемент гарантії безпеки.
"Сьогодні підготовлено законопроєкт про нові санкції, автором якого є Ліндсі Грем. Ці санкції будуть застосовані негайно, коли стане зовсім вже очевидним те, що Росія остаточно відкинула будь-які пропозиції про перемир'я".
"На всіх етапах має брати участь Європа, тому що Україна – це частина Європи, Україна – майбутній член Європейського Союзу".
Америка готується натиснути на Росію ще сильніше. У Вашингтоні на столі — нові економічні санкції, які можуть зачепити великі компанії РФ, включно з "Газпромом" та ключовими банками. Йдеться про удар по головних секторах РФ — енергетиці та фінансах.
Як пише Reuters, ці обмеження мають змусити Кремль серйозніше поставитися до ідеї припинити війну. Адже Білий дім наполягає: час зупиняти кровопролиття.
Але коли саме (і чи взагалі) ці санкції запрацюють — наразі невідомо. Адже Дональд Трамп, який зараз активно втручається у дипломатичні процеси, раніше демонстрував симпатію до Москви. Проте зараз, за словами джерел, він розчарований — Путін не чує його закликів до перемир’я.
У Вашингтоні більше не граються — Кремлю висунули жорсткий ультиматум: або він погоджуєтесь на мир, або США обкладають 500% митом всі країни, які купують російську нафту, газ і уран. Новий законопроєкт може остаточно вдарити по й так хиткій економіці РФ.
Про це повідомив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, повідомляло Bloomberg. За його словами, документ уже має потужну підтримку у Сенаті — його готові підтримати 72 сенатори.