ЄС готує 17-й пакет санкцій: під прицілом тіньовий флот РФ і китайські компанії

Європейська комісія завершила формування чергового пакета санкцій проти Росії. Він передбачає нові обмеження на технології, чорний список для понад 100 суден і санкції проти компаній з Китаю, які допомагають Кремлю обходити обмеження

Санкції проти Росії
Єврокомісія посилює тиск на Росію. На фото прапори ЄС і тіньовий танкер РФ Евентін: Getty Images

Європейська комісія фіналізувала пропозицію щодо 17-го пакета санкцій проти Росії. У 17-му пакеті санкцій ЄС планує зосередитись на експортному контролі, "тіньовому флоті" та третіх країнах, які сприяють війні РФ. Водночас Європа залишає шпарину для Японії, продовживши виняток для російського проєкту "Сахалін-2".

Як повідомляє Reuters із посиланням на трьох європейських дипломатів, новий пакет передбачає:

  • розширення експортного контролю над товарами подвійного призначення та високих технологій;
  • санкції проти понад 50 фізичних і юридичних осіб, зокрема п’ятьох - у Китаї;
  • обмеження проти 31 компанії, які сприяють російським військовим або обходять обмеження;
  • додавання понад 100 суден російського "тіньового флоту" до чорного списку.

Водночас Єврокомісія пропонує продовжити виняток із санкцій щодо газового проєкту "Сахалін-2" до червня 2026 року - з огляду на його критичне значення для Японії. За даними Reuters, ініціатива має на меті продемонструвати здатність ЄС до єдності попри спротив окремих країн, зокрема Угорщини. Пакет мають підготувати до засідання Ради ЄС у закордонних справах у травні 2025 року.

Як посилюють санкції проти РФ

Паралельно, Франція закликає до координації санкцій ЄС зі США. Американська сторона вже подовжила заборону для російських суден на вхід у порти, а також розглядає ініціативу сенатора Ліндсі Грема про 500% мита для країн, що торгують із Росією. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак вже привітав законодавчу ініціативу сенатора Ліндсі Грема щодо запровадження нових санкцій проти Росії

Європейські дипломати підкреслюють, що будь-які зміни у санкціях потребують консенсусу серед країн-членів ЄС, і швидких рішень не очікується. Представник Єврокомісії зазначив, що для перегляду санкцій необхідне завершення агресії Росії і повне виведення її військ з України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube