Генсек НАТО намагався переконати майбутнього президента США, що будь-яка угода щодо припинення бойових дій в Україні підбадьорить Китай і Північну Корею
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав обраного президента США Дональда Трампа розглядати допомогу Україні як "хорошу угоду" для Сполучених Штатів. В іншому випадку вороги США матимуть привід для святкування. Рютте намагається донести Трампу, що підштовхування України до поганої угоди може завадити його другому президентству.
Про це пише The Washington Post. Видання нагадало, що 3 грудня Рютте заявив, що будь-яка потенційна мирна угода з Росією не повинна давати ворогам США приводу для святкування.
За словами офіційних осіб, НАТО прагне підтримувати Трампа на тлі його заяв про ймовірний вихід США з Альянсу. З його неминучим поверненням до влади лідери почали розробляти стратегію щодо того, як зберегти вклад Вашингтона в оборону Європи.
Рютте прилетів до Мар-а-Лаго, курорту Трампа у Флориді, наприкінці листопада, ставши першим європейським лідером, який зустрівся з ним після виборів. Рютте 3 грудня розповів, що він сказав Трампу, що коли вони обговорюватимуть, що буде далі для України, вони також повинні розглянути, як результат цього конфлікту інтерпретуватимуть Росія, Китай, Іран і Північна Корея.
"Вони всі працюють разом. І Росія платить за це, наприклад, ракетними технологіями, які потім використовують північнокорейці, щоб загрожувати не тільки нам або … Південній Кореї та Японії, але й материковій частині США", - сказав Рютте журналістам перед зустріччю міністрів закордонних справ країн НАТО.
Рютте сказав, що він намагався переконати Трампа, що будь-яка угода щодо припинення бойових дій в Україні підбадьорить Китай і Північну Корею. Ці держави є центром уваги майбутнього президента США.
"Щоразу, коли ми досягаємо угоди щодо України, це має бути хороша угода", - заявив генсек НАТО.
WP пише, що європейські чиновники кажуть, що Рютте та інші європейські лідери намагалися донести до Трампа думку про те, що підштовхування України до поганої угоди може завадити його другому президентству. Європейські лідери хочуть бути впевненими, що вони будуть залучені, якщо адміністрація Трампа наполягатиме на переговорах, й що вони зможуть мати засоби впливу на будь-яку розмову.
У новообраного президента США Дональда Трампа вже працюють над варіантами завершення війни в Україні. Очікується, що всі вони будуть доволі швидкими, утім яким саме буде кінець військових дій - достеменно невідомо. Майбутній радник Трампа з нацбезпеки Майк Волц розглядає різні пропозиції, починаючи від "заморожування" війни на період переговорів та ідей Кіта Келлога, до створення в Україні автономних регіонів.
Дональд Трамп призначив Кіта Келлога спецпредставником по Україні. Саме він і буде просувати мирні ініціативи Дональда Трампа.
Кіт Келлог вважається автором максими про те, що Україна буде позбавлена американської допомоги, якщо відмовиться від перемовин з РФ. Якщо ж від перемовин відмовиться Росія - допомога США буде значно збільшена. Саме у такий спосіб і буде реалізована ідея "мира через силу".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.