Трамп може призначити спецпредставником по Україні генерал-лейтенанта Келлогга: саме він розробив план припинення війни

Генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог пропонував заморозити лінії фронту та змусити Київ і Москву до переговорів, однак така стратегія може викликати неоднозначну реакцію

Кіт Келлог
Кіт Келлог - колишній радник з питань нацбезпеки, розробив план припинення війни між Україною та Росією, який розглядає команда Трампа

Новообраний президент США Дональд Трамп розглядає кандидатуру генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога для призначення на посаду спеціального посланника в Україні. За словами трьох анонімних джерел, Келлог, який раніше працював головою апарату Ради національної безпеки у Білому домі під час президентства Трампа (2017–2021), представив йому план врегулювання конфлікту між Україною та Росією. План Келлога включає заморожування ліній фронту в їхньому поточному стані та організацію переговорів між Києвом і Москвою.

Ця ініціатива, вперше оприлюднена Reuters у червні, спрямована на припинення війни, яка почалася з вторгнення Росії в Україну. Якщо Трамп створить таку посаду, Келлог може стати ключовою фігурою з досягнення цих зусиль.

Наразі рішення про призначення не прийнято, і можливість створення цієї посади залишається відкритою. Представниця перехідної команди Трампа Керолайн Лівітт відмовилася коментувати ситуацію, зазначивши лише, що кадрові призначення будуть оголошені пізніше. Сам Келлог, якому вже 80 років, не дав відповіді на запити про коментарі.

Водночас Келлог має конкуренцію. Серед претендентів називають Річарда Гренелла, колишнього виконувача обов’язків директора національної розвідки. За словами джерел, Гренелл залишається фаворитом. Він пропонує альтернативну стратегію, яка передбачає створення "автономних зон" як інструменту врегулювання конфлікту.

Келлог розробив свій план спільно з Фредом Флейцом, екс-керівником апарату Ради національної безпеки. Їхня пропозиція включає умову для України: подальша американська військова допомога буде можливою лише після початку мирних переговорів. Росії, своєю чергою, сигналізуватимуть, що відмова від участі у переговорах призведе до посилення підтримки України.

У цьому плані також йдеться про відтермінування членства України в НАТО. Такий підхід, ймовірно, викличе незадоволення Києва, оскільки передбачає фактичну передачу контролю над частиною східної України Росії на невизначений період. Крім того, деякі республіканці у Конгресі можуть виступити проти додаткової військової допомоги Україні, що може ускладнити реалізацію цього плану.

Трамп вже підтвердив призначення Келлога

Дональд Трамп вже підтвердив, що призначить Кіта Келлога спецпосланником по війні в Україні Про це обраний президент США повідомив у дописі на своїй платформі Truth Social:

"Кіт має видатну військову та бізнес-кар’єру, включно з виконанням дуже важливих посад у сфері національної безпеки в моїй першій адміністрації. Разом ми забезпечимо мир через силу та зробимо Америку і світ знову безпечними", - написав Трамп.

Трамп може призначити спецпредставником по Україні генерал-лейтенанта Келлогга: саме він розробив план припинення війни 1

Зараз США не мають окремої посади спецпосланника з питань війни в Україні. Ця посада буде створена після інавгурації Трампа спеціально під Келлога.

Що відомо про інші кандидатури спецпризначенців по Україні

Обраний президент США Дональд Трамп націлений закінчити війну в Україні. Він навіть планує призначити спеціального представника, який буде займатися організацією переговорів з Росією та загалом зупинкою війни. Наразі невідомо, кого затвердять на цю посаду, але в ЗМІ вже назвали низку імен.

Наприклад, повідомлялося, що основним кандидатом на посаду спецпосланця є Браян Гук - колишній спеціальний представник США з питань Ірану, який два роки працював в адміністрації Трампа під час його першого терміну. 

Також впливовий радник президента США Борис Епштейн запропонував Дональду Трампу виступити посланцем з питань врегулювання війни Росії проти України. Епштейн народився в Росії, жив там у дитинстві й нібито має родину як в Росії, так і в Україні. Він аргументував свою позицію тим, що має особисті зв’язки з обома сторонами конфлікту. Як повідомляє The New York Times, Борис Епштейн залишається ключовою фігурою у команді Трампа, що формує майбутню політичну стратегію. Його вплив, як і самі пропозиції, викликають неоднозначну реакцію як у близькому оточенні президента, так і серед політичних експертів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube