Науковці з Південної Кароліни назвали новий вид метеликів Iryna’s Azure на честь 23-річної українки, яку жорстоко вбили у серпні в США. Її ім’я відтепер залишиться у науковій історії - як символ світла й життя, що сильніші за смерть
У США новий вид метеликів отримав ім’я українки Ірини Заруцької, яку вбили наприкінці серпня. Науковці вирішили увічнити її пам’ять у науковій номенклатурі. Новий вид комах, Iryna’s Azure, виявили у штаті Південна Кароліна.
Як повідомляє ABC News, метелики мають ніжно-блакитне або фіолетово-блакитне забарвлення крил і належать до родини синявцевих.
"Це переживе більшість інших способів ушанування, адже метелик - живий організм. Ім’я Ірини буде увічнено в метелику", - розповів виданню науковець Гаррі Павулаан, президент і директор Міжнародного дослідження лускокрилих.
Учений наголосив, що таке рішення гарантує, що "її ніколи не забудуть". Першим новий вид помітив дослідник Рональд Гатрелл ще у 1985 році, однак тоді метелик не отримав офіційної назви. Лише через десятиліття, у 2018 році, Павулаан продовжив дослідження в Південній Кароліні й встановив, що це унікальний випадок гібридної інтроґресії - коли один вид успадковує частину генів від іншого внаслідок схрещення.

Коли науковець почув про загибель 23-річної Ірини Заруцької, він вирішив присвятити відкриття саме їй. Тому він прискорив публікацію наукової статті.
Ірина Заруцька переїхала до Америки, рятуючись від війни. Вона навчалася в коледжі, працювала в піцерії, допомагала літнім людям і мріяла стати ветеринарною асистенткою.
22 серпня українку жорстоко вбили у поїзді в місті Шарлотт (штат Північна Кароліна). Зловмисник - 34-річний безхатько Декарлос Браун, раніше неодноразово судимий. Йому висунуто низку звинувачень, включно з федеральними, що передбачають смертну кару.