Трамп вигадує мирний план, а у Путіна він уже є - послати США до дідька

Росії намагатиметься затягнути мирні переговори, а потім відхилить всі пропозиції США, щоб виграти час для максимального просування в Україні: версія, яка обговорюється

Путін і Трамп
У Москві вже відреагували на можливу ініціативу Трампа щодо завершення війни в України. Коллаж - slovoidilo.ua

Правитель РФ Володимир Путін, ймовірно, вислухає спецпредставника Трампа Кіта Келлога, і відправить його до дідька. Для Росії ситуація надзвичайно зручна: Трамп не має наміру продовжувати військову допомогу Україні в той час, як ЗСУ страждають від нестачі особового складу на фронті. Тому Росія не відмовиться від переговорів за участю США, щоб виграти час для максимального просування в Україні. Але у решті відхилить будь-які американські умови. 

Цю версію зараз обговорюють у російських z-пабліках. Її також висловив у коментарі виданню Financial Times російський православний олігарх Костянтин Малофєєв

"Келлог приїжджає до Москви зі своїм планом, ми його беремо, а потім говоримо йому, щоб він пішов до дідька, тому що нам нічого з цього не подобається. Ось і всі переговори".

Аналітики вже наголошують, що така ситуація лише посилить кризу. Україна може залишитися без підтримки США, тоді як Росія отримає додатковий час для нарощування атак на фронті.

План миру Трампа

Команда Дональда Трампа готує власний план миру, який, за словами генерала у відставці та спецпредставника по Україні Кіта Келлога, має врахувати інтереси обох сторін. Умови включають скасування частини санкцій проти РФ, збереження дипломатичних можливостей для України щодо окупованих територій та відбудову країни за рахунок податку на російський експорт енергоносіїв.

У липні Келлог представив Трампу цей план. Зазначається, що він включає ультиматуми як для Києва, так і для Москви, щоб змусити їх вести переговори. У плані є моменти щодо того, що США продовжать постачати зброю Києву лише в тому випадку, якщо Україна погодиться вести переговори з Росією, а також відкладуть членство в НАТО в обмін на угоду про безпеку. При цьому будь-яка відмова Росії вести переговори призведе до збільшення військової підтримки з боку США.

Також наголошується, що Київ план Трампа не коментує. Росія ж заявляла, що може погодитися на діалог із новою адміністрацією США, але лише за умови виконання усіх своїх вимог.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва не має альтернативи досягненню своїх цілей у війні, зокрема демілітаризації та відмови України від вступу до НАТО. При цьому казав, що примусити РФ до миру неможливо.

Чим загрозлива ситуація?

По факту, початок переговорів із подальшим виходом з них Росії призведе до того, що Україна залишиться і без миру, і без фінансової підтримки від США. Поки стане ясно, що переговори зайшли у глухий кут, поки конгрес США схвалить чергове фінансування за своїми процедурами, пройдуть місяці. Цей час Росія використає, щоб просунутися так далеко, як зможе. І змусити підписати мирний план за своїх умов.

Видання Politico наводить мирний план Путіна. Умови Москви рівнозначні капітуляції Києва. По-перше, Україні доведеться піти з територій, на які претендує Росія, відмовитись від намірів вступу у НАТО, стати нейтральною країною, гарантувати права російськомовному населенню, провести демілітаризацію та "денацифікацію". Також Захід має зняти всі санкції та взяти на себе фінансовий тягар відновлення України.

Видання нагадує, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває понад 1000 днів, у результаті якого було вбито та поранено понад мільйон людей, і жодна сторона не наблизилася до досягнення своїх військових цілей. До того ж із вступом Дональда Трампа на посаду 20 січня буде зростати тиск, щоб знайти спосіб припинити бойові дії.

Початковий план російського лідера Володимира Путіна щодо проникнення в Київ, встановлення поступливого маріонеткового режиму та захоплення частини України загруз у роках кровопролитних боїв. Україна також далека від надії на відновлення своїх міжнародно визнаних кордонів.

"Нашій армії не вистачає сил для цього", – сказав президент України Володимир Зеленський японському інформаційному агентству Kyodo в неділю, додавши, що "потрібно знайти дипломатичні рішення".

Україна повільно втрачає позиції під невпинними нападами Росії, її енергетична мережа зруйнована, багато східних міст у руїнах, а мільйони людей є біженцями, тоді як Росія зазнає рекордних військових втрат, країна постраждала від посилення міжнародних санкцій, а її економіка у жахливому становищі. Але пошук дієвої мирної угоди руйнується через різні ставки. Для Путіна це була війна за вибором, для України вона є екзистенціальною.

"Незважаючи на виснаження, ми готові продовжувати битися. Росіяни зараз наступають, їм не потрібні переговори. Їхня єдина мета – знищити нашу країну та наш народ, – сказав виданню Politico український військовий Віталій Овчаренко - У нас немає інших варіантів, крім боротьби. Тільки дайте нам нарешті достатньо зброї!"

Непередбачувані сценарії українського майбутнього 

Новий президент США у відношеннях з Росією може зробити помилку, якої намагалися уникати демократи: він готовий домовлятися про мир за умови втрати територій та напевно схилятиме Україну до виборів та боротьби з корупцією. Є велика ймовірність, що Україні доведеться вибудовувати відносини із людиною, чия політика щодо війни є непередбачуваною. Як Трамп вчинить із Путіним та від чого залежатиме його рішення стосовно війни - поки маловідомо. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак здійснить візит у США до інавгурації Дональда Трампа, щоб обговорити з ним План перемоги та загалом питання, що стосуються України. Неформально – налагоджуватимуться контакти з майбутньою адміністрацією. Кажуть, на Банковій вже отримують негативні сигнали зі Штатів, але є шанси на покращення відносин (хоча й не швидке). Майбутня поїздка покаже, як саме ці шанси будуть використані. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube