Також ця угода може передбачати відмовлення України від частини окупованих територій
Про формулу миру між Україною та РФ заговорила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Вона допустила, що її частиною цілком може стати вступ нашої країни в НАТО, а ще відмова від частини окупованих територій. За її словами, головне – завершити цю війну.
Відповідну заяву головний німецький дипломат зробила у Брюсселі 3 грудня. Нею вона дала зрозуміти, що підтримує президента України Володимира Зеленського, який нещодавно сказав, що готовий розглянути мирні ініціативи, якщо вони будуть включати членство країни в НАТО.
"У кімнаті стоять різні елементи світу: політичні та матеріальні гарантії безпеки, членство в НАТО, міжнародна присутність для збереження припинення вогню, виведення військ, територіальні питання, відновлення, врегулювання санкцій", - сказала Бербок.
Вона наголосила, що попри пропозиції, Україна сама вирішує, з якою метою сяде за стіл переговорів. За словами високопоставленого дипломата НАТО, такі заяви Анналени Бербок пролунали на тлі поновлення обговорень у країнах ЄС можливих сценаріїв закінчення війни в Україні.
Натомість генсек НАТО Марк Рютте заявив, що цього тижня міністри зосередяться переважно на прискоренні надання військової допомоги Києву, а не на обговоренні можливого мирного процесу. На його думку, Україні потрібно мати сильну позицію перш ніж сідати за стіл переговорів з РФ.
Останніми тижнями мирні переговори між РФ та Україною стали чи не головною темою у світі. Президент України заявив, що готовий розглянути мирні ініціативи, якщо вони будуть реалістичними та життєздатними. Зеленський неодноразово казав, що Київ не визнаватиме тимчасово окуповані території російськими, тому таку ініціативу навіть не варто пропонувати. А ось вступ України до НАТО та ЄС має бути у списку, заявив він.
Попри такі заяви Зеленського західні аналітики вважають, що президент України починає пом'якшувати свою позицію щодо війни з Росією. А все тому, що раніше він наполягав, що Україна боротиметься, доки не поверне всі підконтрольні Росії українські території, а це приблизно 20% країни. Наразі ж президент припускає можливість припинення вогню за умови захисту решти України НАТО.
Тим часом став відомий мирний план Трампа, який розробив генерал Кіт Келлог, призначений спецпредставником по Україні. Угода пропонує припинення вогню, заморожування фронту та демілітаризацію. А ще з РФ планують зняти санкції та світову ізоляцію. Однак експерти застерігають, що ці кроки навряд чи гарантують тривалий мир.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.