Після 20 січня військова та економічна допомога Києву від Вашингтона значно скоротиться, а переговори з Росією почнуться швидко, вважає Джон Болтон
Правління 47-го президента США Дональда Трампа не обіцяє нічого доброго для життєво важливих інтересів безпеки Заходу, і України, зокрема, ворожість Трампа до НАТО відчутна, його почуття стосовно України - аналогічні, новообраний президент байдужий до її долі. Після 20 січня 2025 року військова та економічна допомога США, ймовірно, значно скоротиться, і переговори з Росією розпочнуться швидко. Таку думку висловив колишній радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон у своїй колонці для The Telegraph.
Ексрадник Трампа наголошує, що республіканець ще не розмовляв із російським правителем Володимиром Путіним після своєї перемоги на виборах 2024 року. Він зазначив, що після діалогу бажання нового очільника Білого дому закінчити "війну президента Джо Байдена" може значно збільшитися. Це в гіршому випадку означатиме капітуляцію перед вимогами Росії.
Ексрадник Трампа підсумував, що республіканець може кинути Україну напризволяще. Тому зараз рано говорити про те, чим може виявитися мирна угода. До того ж Болтон упевнений, що європейська фінансова підтримка України зменшиться через те, що члени ЄС поспішають відродити комерційні зв'язки з РФ.
Болтон вважає, що Байден поставив інтереси США під загрозу, проваливши реалізацію майже трирічної допомоги Україні. За його словами, нинішній глава Білого дому так і не розробив виграшну стратегію.
Проте Трамп все ж спробує знайти оптимальний варіант завершення війни в Україні. Болтон заявив, що мирна угода, найімовірніше, буде тимчасовою, щоб зберегти майбутнє України відкритим.
Ексрадник Трампа додав, що РФ не збирається зупинятися, поки "імперія Путіна" не буде відновлена. Тому російський диктатор не погодиться на угоду, яка міститиме в собі відмову від майбутньої агресії проти України на постійній основі.
Припинення вогню вздовж наявних військових ліній фронту під час переговорів може бути неминучим, припускає Болтон. Він підкреслив, що угода не повинна створювати демілітаризованих зон між українськими та російськими військами всередині України. За його словами, це буде вигідно виключно Москві.
Болтон заявив, що розгортання миротворців ООН навряд чи допоможе Україні. Він нагадав, що сили ООН зі спостереження за роз'єднанням патрулюють Голанські висоти з 1974 року, але вони не завадили Ізраїлю анексувати Голани.
Зрештою Україна не повинна бути обмежена у своїх майбутніх можливостях приєднатися до НАТО або співпрацювати з ним. Допомога Україні - у життєво важливих інтересах НАТО, наголошує Болтон. Цей інтерес не зменшується через постійну погану роботу адміністрації Байдена. І будь-яка мирна угода має бути явно тимчасовою, щоб зберегти майбутнє України відкритою, вважає ексрадник Трампа.
"Те, що залишиться від України, як і раніше, буде суверенною країною, яка прагне представницького уряду і вільною у виборі своїх союзників на свій розсуд. Ми не повинні погоджуватися на примусову нейтралізацію. Незабаром обраний президент Трамп кине Україну напризволяще, і її ймовірне майбутнє похмуре. Давайте не посилюватимемо ситуацію безпорадною мирною угодою", - підсумовує Болтон.
Володимир Зеленський підтвердив, що Україна активно налагоджує зв'язки з командою Дональда Трампа. Зокрема, він підтвердив, що готується майбутній візит керівника Офісу президента Андрія Єрмака до Сполучених Штатів. До речі, Politico наголошує, що Зеленський адаптувався та шукає нові дипломатичні рішення, щоб бути у хороших відносинах з Дональдом Трампом.
Також, за даними ЗМІ, Зеленський готується до зустрічі з Трампом. Завдяки трьом позиціям він хоче схилити республіканця на бік України.
Голова МЗС України Андрій Сибіга повідомляв, що після телефонної розмови президентів країни почали готувати їх зустріч. Діалог Зеленський та Трамп уже встановили. Наразі ведеться підготовка їх зустрічі.
Водночас раніше The Washington Post повідомило, що за влади Трампа Україні можуть запропонувати відмовитись від частини своїх територій. Також ми писали, які ще варіанти розглядає Трамп для завершення війни, за даними американських ЗМІ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.