Леонардо да Вінчі вкотре продемонстрував, що набагато випередив свій час.
Хімічний аналіз полотна "Мона Ліза" показує, що митець Леонардо да Вінчі використовував методи, які випереджали час на багато років. З моменту написання роботи минуло понад п'ять століть. Однак сучасні вчені продовжують розгадувати загадки портрета із зображенням італійської дворянки Лізи дель Джокондо, і не припиняють дивуватись.
Нещодавно один з вчених дійшов висновку, що на полотні зображений етрусько-римський міст Роміто в муніципалітеті Латеріна, в італійській провінції Ареццо. Тепер команда дослідників дізналася, як да Вінчі намалював його. Виявилось, ерудит використав техніку, що випередила його сучасників, йдеться в матеріалі Iflscience.
Команда вчених з Франції та Великобританії дослідила зразки робіт художника. Зокрема невеликий шматочок, взятий із прихованого куточка Мони Лізи й 17 мікрозразків, взятих із "Тайної вечері". В чималій кількості картин початку 1500-х років використовували дерев’яні панелі з товстим базовим шаром фарби у якості основи, включаючи "Мону Лізу".
Більшість художників того часу використовували ґрунтовку, виготовлену з білих пігментів, крейди та клею, щоб допомогти олійним фарбам прилипнути до полотна. Однак, команда вчених виявила, що да Вінчі використовував іншу техніку, якої не було в картинах італійського Відродження.
Проаналізувавши частки за допомогою рентгенівської дифракції та інфрачервоної спектроскопії, вони виявили сполуку, що утворюється в результаті реакції між нафтою та свинцем. Це навело команду на думку про те, що да Вінчі використовував свинцевий білий пігмент і доповнював свої олійні фарби оксидом свинцю.
Більш широкого використання ця техніка набула тільки століттям пізніше, в 1600-х роках, відколи її використав Рембрандт. Пізніше виявилось, що додавати свинець - не найкраща ідея, адже він здатен впливати на здоров’я та IQ, втім тоді він добре допомагав фарбі сохнути.
"Все, що походить від Леонардо, дуже цікаве, тому що він, звичайно, був художником, але він також був хіміком, фізиком - у нього було багато ідей, і він був експериментатором. Щоразу, коли ви дізнаєтесь щось про ті процеси, ви виявляєте, що він явно випередив свій час", - пояснили в університеті Сорбонни в Парижі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.