Таємниче сяяння да Вінчі: чи зможуть українці побачити рідкісне космічне явище та коли його чекати

Читать на русском

Спостерігати сяйво да Вінчі можна, коли на горизонті з’являється серп Місяця після заходу або перед сходом Сонця, українці теж зможуть побачити це явище

Читать на русском
Сяяння да Вінчі
Чому відбувається "сяяння да Вінчі" вперше пояснив знаменитий вчений Леонардо да Вінчі у 16 столітті

Спостерігати сяйво да Вінчі можна, коли на горизонті з’являється серп Місяця після заходу або перед сходом Сонця, українці теж зможуть побачити це явище

Вже в цю неділю, 21 травня, українці зможуть спостерігати за незвичайним космічним феноменом - сяянням да Вінчі. Приблизно о 23:00 за київським часом, якщо подивитися на захід, то можна буде побачити, що на Місяці видно тонкий півмісяць. В цей момент тільки 5% видимої частини супутника нашої планети буде освітлено світлом Сонця. В той самий час інша частина Місяця буде слабко світитися.

Про це повідомляє The Guardian. Видання зазначає, що неосвітлена частина Місяця світитиметься завдяки тому, що відбите від Землі сонячне світло потраплятиме на наш супутник.

Цей феномен вперше пояснив знаменитий вчений Леонардо да Вінчі у 16 столітті, тому він і має таку назву. Явище також називають попелястим сяйвом, або "старим місяцем в обіймах нового".

"Кілька років тому вважалося, що це земне сяйво - найяскравіше на півночі, але подальші дослідження не підтвердили цей висновок. Тим не менш, вивчення яскравості земного сяйва, яке залежить від хмарності Землі, використовується як спосіб пошуку змін в атмосфері", - пише видання.

Сяяння да Вінчі

Ця дивовижна подія відбувається, коли сонячне світло відбивається від поверхні Землі, освітлюючи темний бік Місяця. Зазвичай він прихований від очей. Хоча на Місяці стає дуже темно, коли Сонце заходить, він не стає повністю чорним, оскільки все ще має джерело світла - Землю. Спостерігати сяйво да Вінчі можна, коли на горизонті з’являється серп Місяця після заходу або перед сходом Сонця. Слабко освітлений бік Місяця буде видно протягом кількох днів до і до п’яти днів після молодика. Для цього не потрібне спеціальне обладнання, його видно неозброєним оком. Однак вже після п’яти днів може знадобитися телескоп, щоб продовжити спостереження.

Нагадаємо, наприкінці квітня у небі над Україною помітили одразу два рідкісних явища.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.