Вчені розгадали, як муркотять мертві кицьки. Стався науковий прорив

Читать на русском

Як кішки можуть видавати такі звуки, тривалий час залишалося анатомічною загадкою

Читать на русском
Кіт
Вчені приспали 8 кішок, щоб дізнатися як вони муркотять

Як кішки можуть видавати такі звуки, тривалий час залишалося анатомічною загадкою

Один із найчудовіших звуків для любителів кішок - це мурчання їхнього пухнастого друга, коли його чухають за вухами. Але довгий час дослідники не могли пояснити, чому і як кішки можуть видавати цей звук.

Нове дослідження може нарешті дати відповідь, пише Science. Вчені під керівництвом Крістіана Хербста, фахівця з голосу з Віденського університету та Університету Шенандо, виявили, що домашні кішки мають спеціальні "подушечки" в їхніх голосових зв'язках, які дозволяють їм видавати низькочастотні звуки, які зазвичай більш характерні для великих тварин, повідомляють вчені у журналі Current Biology. Більш того, горло цих тварин, мабуть, не потребує будь-якої інформації від мозку, щоб зробити таке муркотіння.

Більшість вокалізацій ссавців, включаючи інші котячі звуки, такі як нявкання і шипіння, виробляються аналогічним чином: сигнал від мозку змушує голосові зв'язки стискатися, а потік повітря через горло змушує зв'язки стукати один об одного сотні разів на секунду, виробляючи звук. Цей процес, відомий як коливання, являє собою пасивне явище: як тільки голосові зв'язки починають вібрувати, для їх підтримки не потрібно ніяких додаткових нейронних впливів.

Це нове відкриття викликає сумніви, що мурчання вимагає активних м'язових скорочень або нейронного контролю з боку кішки. В ході дослідження вивчалися гортані восьми домашніх кішок, усі з яких були гуманно приспані через невиліковну хворобу та досліджені з повної згоди їхніх власників. Дослідники стиснули голосові зв'язки разом і прокачали крізь них тепле, зволожене повітря. Ізолювавши таким чином горло, вчені гарантували, що мурчання може відбуватися автоматично після сигналу від мозку, без активних зусиль з боку тварини.

Проте Девід Райс, інженер-біомеханік із Тулейнського університету, який проводив дослідження механіки котячого муркотання, не до кінця переконаний у точності дослідження. Він каже, що немає жодної гарантії, що голосові зв'язки живих кішок поводяться так само, як зв'язки, видалені хірургічним шляхом.

Деякі вчені припускають, що вирішення цієї загадки може вимагати складнішого підходу, який враховує як нейрональний контроль, так і анатомічні особливості голосових зв'язок кішок. Таким чином, таємниця мурчання залишається актуальною, дослідники продовжують вивчати цей унікальний аспект котячої поведінки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.