Розказувати про бусифікацію — це ганьба: авторитетний військовий нагадав, чим важлива мобілізація

На думку військового, зі 100 тисяч мобілізованих потрапляють на одного, який чинить опір мобілізації, і ці кадри навмисно роздувають

Авторитетний військовий нагадав, чим важлива мобілізація
Павло Куриленко, мобілізація в Україні, ТЦК

Українські чоловіки та жінки, які свідомо хотіли воювати — вже давно воюють на фронті. Решта громадян чекають на повістку, і лише коли її отримають — поповняють лави ЗСУ. Утім розповідати про бусифікацію в Україні це — ганьба. Насправді зі ста тисяч мобілізованих, ТЦК можуть упіймати одного чоловіка, який опирається, і ці кадри роздуваються та масово тиражуються. Водночас працівників ТЦК таким чином піддають ганьбі. 

Таку думку висловив командир 210-го окремого штурмового полку Павло Куриленко для Укрінформу. За його словами, більшість українців очікують на повістку і не мають наміру самостійно долучатися до ЗСУ.

Людей треба мотивувати

Лише після отримання документа вони готові служити. Відтак, рекрутингові центри й ТЦК мають більше працювати над тим, щоб мотивувати таких людей.

"95% людей тупо чекають повістку. Ну як чекають? Чекають, що вона їм не прийде. Але коли приходить, кажуть: ну що ж, треба йти воювати, прийшов мій час брати в руки зброю. Слухайте, до таких потрібно достукатися, тут якраз роботу рекрутингових центрів треба пропрацьовувати і ТЦК", — зазначив він.

За словами Куреленка, спостерігається один факт: під час першого бою воюють лише 20%, а 80% - бояться. Така поведінка спостерігається у бойових групах з десяти військових.

Бусифікація це — ганьба

Водночас бусифікацію сильно роздувають. На 100 тисяч мобілізованих виділяють одного чоловіка, який чинить опір. Утім, такі кадри масштабуються, роздуваються і масово тиражуються. У ТЦК, як додав Куриленко, працюють дуже багато колишніх військових після поранень. Тікати від ТЦК за законодавством не передбачається. 

"Це маячня. Тому що що таке бусифікація? Зі 100 тисяч осіб, які сьогодні за день мобілізували, показали одного, який "виділявся". А в мене дуже багато воїнів після поранень пішли в ТЦК... Ось воїн стоїть, який отримав 4-5 поранень, який уже фізично не може виконувати завдання. Каже, вручає повістку — а ти починаєш "виокремлюватися": які норми чи яке законодавство", —  додав він. 

Як вирішити конфлікти з ТЦК

Останнім часом в Україні побільшало конфліктів між ТЦК та громадянами. Збільшення порушень прав людей зафіксував навіть омбудсмен Дмитро Лубінець. Утім змінити ситуацію можна: щоб уникнути конфліктів у майбутньому достатньо запровадити дві ключові зміни у роботі ТЦК — відеокамери і бодікамери у ТЦК.

За словами юриста Романа Лихачова, весь процес мають фіксувати на відео, щоб не допусти правопорушень з обох боків. Таким чином будуть надійні докази. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube