Мобілізація зеків: в лавах ЗСУ вже 8 тисяч засуджених - де вони служать

Здебільшого умовно-достроково звільнені бійці поповнили лави батальйону "Да Вінчі" та Третьої штурмової, але служать й в інших підрозділах

мобілізація в'язнів
Колишні засуджені воюють дуже героїчно

Станом на початок квітня вже понад 8 тисяч колишніх засуджених вступили до лав Збройних сил України. Йдеться як про чоловіків, так і жінок. Ще близько 900 заяв зараз перебувають на розгляді.

Про це Укрінформу розповів начальник Департаменту з питань виконання покарань Мін’юсту Євген Горобець. Він нагадав, що перші групи добровольців із числа звільнених з в'язниць потрапили у бойові підрозділи вже у серпні 2024 року. Здебільшого умовно-достроково звільнені бійці поповнили лави:

  • 1-го окремого штурмового батальйону "Да Вінчі";
  • 225-го окремого штурмового полку;
  • 92-ої окремої штурмової бригади;
  • 93-ої механізованої бригади "Холодний Яр";
  • 95-ої окремої ДШБ;
  • Третьої штурмової;
  • деяких інших спецпідрозділів Сил безпеки і оборони.

"Ми регулярно взаємодіємо з командуванням підрозділів, де нині служать колишні засуджені та ув’язнені. Цей діалог дозволяє нам отримувати актуальну інформацію про потреби фронту - які саме навички, спеціалізації та компетенції наразі затребувані. З іншого - ми дізнаємося: скільки триватиме підготовка наших умовно-достроково звільнених, на яких посадах вони будуть служити, яке до них ставлення. Це дуже потрібна інформація під час проведення рекруту в установах, щоб ув’язненні усвідомлено прийняли рішення стати бійцями ЗСУ. На сьогоднішній день вже більше 8 тисяч чоловіків та жінок поповнили лави бойових підрозділів, ще близько 900 заяв зараз перебувають на розгляді. Багато з колишніх засуджених за бойові подвиги нині відзначені відомчими та державними нагородами", – розповів Горобець.

Заступник командира 1-го ОШБ ім. Героя України Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі" Дмитро Кулик наголосив, що колишні засуджені воюють не просто добре, а дуже героїчно. Він також зауважив, що мотивація військових із числа колишніх засуджених зашкалює.

"Мабуть, таку ми бачили лише у перші місяці повномасштабного вторгнення. Тому ми дійсно дуже бережемо "спецконтингент", як до речі, всіх своїх бійців без винятку. І зрозуміло, спільно з ДКВС максимально долучаємося до рекруту колишніх ув’язнених та засуджених у наш підрозділ", - стверджує Кулик.

Мобілізація в'язнів в Україні

17 травня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деяким категоріям ув'язнених дозволено мобілізуватися до лав Збройних сил України. Цей закон ухвалила Верховна Рада України 8 травня.

Зацікавлені ув'язнені можуть подати клопотання про дострокове звільнення та зарахування до лав Збройних Сил України. Їхні заяви розглядають спеціальні комісії, які оцінюють ризики та дають остаточне рішення. Водночас до служби не допускають осіб, які засуджені за: зґвалтування, вбивство двох й більше осіб та злочини проти національної безпеки України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube