Родичі військовозобов'язаного заздалегідь викликали карету швидкої допомоги до ТЦК
У Житомирському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки у неділю, 30 березня, спростували заяви про побиття чоловіка, який перебував у розшуку та був доставлений для проходження медичної комісії. У ТЦК наголосили, що чоловік та його родичі вдалися до маніпуляцій. Вони заздалегідь викликали до ТЦК карету швидкої допомоги.
Про це йдеться в офіційній заяві Житомирського ОТЦК та СП, опублікованій у Facebook. Зазначається, що 30 березня правоохоронці затримали громадянина Михайла Матвійчука, 1991 року народження, за порушення правил військового обліку. Його оголосили в розшук ще з 14 березня.
Після затримання чоловіка доставили до територіального центру, де склали протокол і направили на військово-лікарську комісію. За її висновками, Матвійчука визнали придатним до служби.
Як зазначили у ТЦК, на збірному пункті Матвійчук пожалівся на погане самопочуття. У цей час поруч із будівлею центру вже перебували його родичі, які завчасно викликали швидку допомогу. Лікарі оглянули чоловіка та не виявили загрози його життю чи здоров’ю. Водночас у ТЦК звернули увагу на дії Матвійчука та його родичів, назвавши їх можливими ознаками маніпуляції.
"Зазначені дії громадянина Матвійчука Михайла Олександровича, включно з поширенням ним відео на якому він зі слідами крові на обличчі, але без слідів застосування сили заявляє про побиття, та дій його рідних які завчасно викликали швидку мають ознаки маніпуляції", - додали у ТЦК.
Зокрема, йдеться про відеозапис, на якому чоловік із слідами крові на обличчі заявляє про побиття. У центрі підкреслили, що видимих доказів застосування сили не зафіксовано. Наразі Михайло Матвійчук направлений до навчального центру для подальшого проходження служби.
Останнім часом в Україні побільшало конфліктів між ТЦК та громадянами. Збільшення порушень прав людей зафіксував навіть омбудсмен Дмитро Лубінець. Утім змінити ситуацію можна: щоб уникнути конфліктів у майбутньому достатньо запровадити дві ключові зміни у роботі ТЦК — відеокамери і бодікамери у ТЦК.
Про те, як можна покласти край з конфліктами між військовими ТЦК та громадянами, повідомив юрист Роман Лихачов для "Новини.LIVE". Він каже, що весь процес мають фіксувати на відео, щоб не допусти правопорушень з обох боків. Таким чином будуть надійні докази.