Для цього існує два простих способи
Останнім часом в Україні побільшало конфліктів між ТЦК та громадянами. Збільшення порушень прав людей зафіксував навіть омбудсмен Дмитро Лубінець. Утім змінити ситуацію можна: щоб уникнути конфліктів у майбутньому достатньо запровадити дві ключові зміни у роботі ТЦК — відеокамери і бодікамери у ТЦК.
Про те, як можна покласти край з конфліктами між військовими ТЦК та громадянами, повідомив юрист Роман Лихачов для "Новини.LIVE". Він каже, що весь процес мають фіксувати на відео, щоб не допусти правопорушень з обох боків. Таким чином будуть надійні докази. Розв'язати це можна двома способами:
У всіх будівлях ТЦК мають бути відеокамери. Весь процес повинен фіксуватися. Також слід проводи реєстрацію всіх без виключення осіб, які приходять і виходять з ТЦК, а не як зараз — коли людей привозять "у бусику".
Усі представники ТЦК мають носити бодікамери. Без включеного запису вони не мають мати права навіть починати роботу. Таким чином до конфліктів доходити не буде.
"Не увімкнена бодікамера — не маєш права спілкуватися з людиною. Все — далі більшість конфліктів одразу ж будуть вирішені", — сказав юрист.
За словами Лихачова, він не вірить у більшість з того, як офіційно ТЦК інтерпретує конфлікти з громаданами. Як приклад він навів випадок з велосипедистом у Харкові. Лихачов не вірить у те, що чоловіка збили випадково і що за ним не гналися військові.
Соцмережі Хмельницької області вдень у суботу, 29 березня, облетіли кадри масової бійки у Дунаївцях. Конфлікт стався між військовими ТЦК і поліцією з одного боку та цивільними особами з іншого. На відео зафіксовано, як група військових ТЦК у супроводі поліції повалила на землю чоловіка і намагалася силою його мобілізувати. У конфлікт втрутилися перехожі — переважно жінки — їм вдалося відбити чоловіка від бусифікації.
Днями соцмережами Івано-Франківщини розлетілося відео із нібито мобілізацією чоловіка з епілепсією. На цей випадок відреагував Івано-Франківський ТЦК та СП. Військові назвали кадри фейковими і неправдивими.