Розчленування України, як передвиборча стратегія Трампа

Читать на русском

Експрезидент США може вибудовувати свою передвиборчу кампанію з розрахунком на підтримку росії

Читать на русском
Розчленування України, як передвиборча стратегія Трампа
Трамп хоче, щоби путін допоміг

Експрезидент США може вибудовувати свою передвиборчу кампанію з розрахунком на підтримку росії

Заява експрезидента Трампа про те, що він вважає припустимим домовитися з путіним, віддавши йому частину українців і наших територій, є занадто скандальною, щоби бути випадковістю. Ймовірно, експрезидент США розраховує на підтримку путіна в передвиборчій боротьбі. Заяви Трампа відображають ті небезпечні тенденції, які стануть загрозою демократичного світу в найближчі десятиліття.

Трамп хоче нас поділити за мовною ознакою

В інтерв’ю для Fox News, експрезидента США Дональда Трампа сказав, що за попередніх президентів росія окупувала частини Грузії та України. Він заявив, що за його правління нічого подібного не було.

«А за Трампа вони (росія — ред.) нічого не захопили. Бо путін розумів, що ніколи б цього не зробив. І це навіть без укладання угоди. Я міг би це зробити. У найгіршому випадку, я міг би домовитися про те, щоб вони щось захопили. Ви ж знаєте, що в Україні є певні райони, які є російськомовними, відверто кажучи, — домовитись можна було б», — пояснив Трамп.

Заяви про те, що він би, мовляв, помирився з вождем росіян володимиром путіним, віддавши йому на поталу частину території України, звучать дико, навіть для цього політика. Нажаль, нічого дивного, що Трамп вирішив, що може розпоряджатися нашою територією і вершити чужу долю, як небожитель, наплювавши на всіх. Він і раніше демонстрував, що може зневажати міжнародні угоди й зобов’язання, проти нього розглядають справи про порушення законодавства його власної країни, гарантом Конституції якої він вважався. Шокує те, що він про це заговорив не десь у приватних розмовах, не натяками, а прямо та публічно.

Штурм Капітолію
Трамп фігурує у низці резонансних справ, як заклики до штурму Капітолію. Фото:CNBC 

Виголошуючи такі промови, Трамп ризикує втратити частину електорату: за його президенства українці стали найбільшою етнічною групою біженців у США, повідомляє Washington Post. На минулих виборах його підтримала приблизно половина з мільйонної української діаспори, яка дуже чутлива до питання підтримки своєї історичної Батьківщини. Республіканські кандидати здебільшого користуються підтримкою громадян українського походження через прихильність до консервативних цінностей. Щоб не втратити виборців, йому краще було б зробити свою риторику більш нейтральною. Але він не зробив цього.

Наближені до нього медійники спробували згладити ситуацію і вирізали найбільш кричущі заяви експрезидента. Але скандальні репліки таки просочилися до інформаційної сфери, і це може бути частиною плану Трампа.

Чому Трамп говорить дикі речі

Трамп не впевнений у власних силах. Низка молодих і перспективних політиків-республіканців готується спробувати свої сили в перегонах. Впливові республіканці роблять ставку на них і більше не бояться помсти Трампа. Зараз експрезидент перемагає праймеріз у партії, але до виборів ще так далеко, багато що може змінитися. Програш для нього обернеться катастрофою — над Трампом «дамокловим мечем» нависає загроза судового переслідування як мінімум за неприпустиме поводження з секретними документами, а як максимум — за державну зраду. Справу можна «заморозити» лише ставши президентом.

Скандальні заяви експрезидента, ймовірно, є відчайдушною спробою привертати до себе увагу володимира путіна. Достеменно невідомо, наскільки суттєвим був вплив російських спецслужб на вибори в США. Але схоже, що сам Трамп переконаний, що ФСБ допомогло йому стати президентом у 2018 році.

Експрезидент вважає, що в нього й путіна спільний ворог — діючий президент США Джо Байден. Він хоче об’єднати зусилля, хоче фінансової допомоги, підтримки агентури ФСБ, хоче допомоги пригожинських тролей і куплених кремлівських медійників. Але, очевидно, спецслужби рф не виходять на контакт, не обіцяють Трампу вплинути на вибори в США.

 

Тому експрезидент іде на різні кроки: спочатку про намір припинити підтримку України говорять наближені до нього республіканці, як Марджері Тейлор Ґрін. Але результатів нема, Трамп думає, що треба йому самому натякнути, бо кремль не сприймає це серйозно, тому він говорить, що «зупинить війну за два дні». Реакції все ще нема. Трамп у відчаї йде на крайні заходи — каже, що розчленує ту Україну, мовляв, «путін, поможи».

Чи є в тому сенс

Американський історик та політичний аналітик Роберт Каган, чоловік заступниці Держсекретаря США Вікторії Нуланд, у 2008 році написав статтю під назвою «Кінець кінця історії». У ній він пише, що XXI століття буде епохою боротьби між авторитарними урядами й демократичними державами. Фактично всі його тези, виголошені 15 років тому реалізовуються прямо на наших очах.

З поміж іншого, Каган характеризує авторитарні уряди сучасності, як такі, які не мають викристалізованої ідеології, але поділяють спільні цінності: недовіра до Заходу, невизнання громадянського суспільства, свободи слова, недовіра до демократії, як форми правління і впевненість у тому, що їхнє правління йде на користь їхнім державам. Авторитарні уряди змогли адаптуватися до умов ринкової економіки й тепер переконані, що вони ефективніші за демократичні держави. Такі режими намагаються зробити світ безпечнішим для себе, придушуючи демократії, поширюючи паростки авторитаризму у, здавалося б, давно демократичних країнах  Європи, Південної Америки, Азії та Африці.

Дві Кореї
Військові Північної і Південної Кореї репрезентують два ворожі світи. Фото: BBC

У січні експерти Atlantic Council — аналітичної ради при НАТО — дали свій прогноз на найближче десятиліття. Вони вважають, що світові демократії зустрінуться із системними викликами. Наступні 10 років демократії роз’їдатиме крайній націоналізмом і популізмом. «Світочі демократії» набуватимуть усе більш авторитарних рис.

Китай та росія сприяє авторитарним популістам. Найяскравіший приклад — прем’єр Угорщини Віктор Орбан. Такі політики намагаються знищити демократію в традиційному вигляді. Вони вбивають свободу слова, як це недавно хотіли зробити в Грузії, підкорюють ЗМІ, суди, і, зрештою, маніпулюють прямим волевиявленням людей. Водночас такі квазіавторитарні уряди зазвичай користуються підтримкою загалу, адже виконують неформальну угоду з народом. Нав’язати загалу уявлення про те, що він має хотіти, доволі просто, якщо контролюєш інтернет та ЗМІ. Путін називає це «суверенною демократією».

Путін і Орбан
У кремлі підтримують поширення авторитаризму у світі. Фото: Social Europe

Немає сумніву, що Трамп у захопленні від «сильних» і «вольових» людей, таких яким він вважає путіна. Він не раз відверто захоплювався вождем росіян, називав його «генієм» за захоплення Криму. Ймовірно, Трамп і собі хотів би так: скачеш на коні з голим торсом, вершиш долі світу і всі тобою захоплюються.

Духовні брати

Політолог Віталій Портніков вважає, що авторитарні лідери, які досягли високого становища у владній ієрархії раптово, не пройшовши довгу політичну боротьбу, схильні пояснювати досягнення становища, якого досягли, волею «вищих сил». Путіна поставив на чолі рф Борис Єльцин, як «сіру мишу», людину, яка ніколи не буде створювати клопіт владній верхівці. Трамп потрапив на верхівку влади теж раптово, на хвилі популізму. Такі персонажі не хочуть собі в цьому зізнаватися. На їхню думку, це не може бути випадковість. Ні, ні, на те була воля небес, у них місія. «Гойда!», «Make Amerika great again!»

Відомо, що путін вірить у величезний набір «теорій» і езотеричних вчень, починаючи від сіоністів, масонів і «золотого мільярду» й закінчуючи шаманськими практиками та агні-йогою. Можливо, Трамп більш схожий на путіна, ніж нам здається. Що, якщо і в його світі є таємні уряди, сили, що керують усім.

Assosiated Press, пише, що експрезидент активно поширює конспірологічну теорію QAnon. У вересні в соцмережі Truth Social, Трамп опублікував своє зображення зі шпилькою Q на лацкані зі словами «Буря наближається». У традиціях QAnon «шторм» означає остаточну перемогу Трампа, коли він відновить владу, а його опонентів судитимуть і, можливо, стратять у прямому ефірі. Експрезидент часто, використовує символіку руху  та його неофіційний гімн під час своїх мітингів. Прибічники  QAnon, переконані, що таємний уряд США, так звана "глибинна держава", на чолі з педофілами-сатаністами, встановили контроль над США й хочуть зруйнувати демократію, і лише Трамп може всіх врятувати.

«Це люди, які піднесли Трампа до статусу месії, де тільки він може зупинити цю кабалу. Ось чому ви бачите так багато зображень в онлайн-просторах QAnon Трампа в образі Ісуса», — сказала професорка Мія Блум, Assosiated Press.

А що, як у цьому переконаний і сам Трамп? Якщо його дії є не використанням «корисних дурнів», а відображення його переконань? Це виправдовує його поведінку — якщо ти маєш зупинити якихось рептилоїдів, сатаністів-педофілів, або, принаймні, ворогів Америки, то всі засоби добрі.

Лжемесія Трамп
Трамп — лжемесія QAnon. Фото: Rolling Stone

Для такої місії можна все, у тому числі віддати «другу путіну» частину якоїсь там нікому не цікавої країни на краю світу. Ну й що, що демократія, ну й що, що підписували «Будапештський меморандум». Кому це цікаво? Ну не сваритися ж через таке з "другом путіним"?

Ми повідомляли про те, що Дональд Трамп втрачає підтримку серед членів партії. Інформатор також розповідав, що через Україну наростає розкол у Республіканській партії США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.