США стурбовані: Китай активно розширює свій вплив у Південній Америці та в Карибському басейні

Читать на русском

Сполучені Штати мають активніше протидіяти китайському впливу поблизу своїх кордонів, оскільки це загрожує національним інтересам США

Читать на русском
США стурбовані: Китай активно розширює свій вплив у Південній Америці та в Карибському басейні
Пентагон попереджає американських законодавців про небезпеку

Сполучені Штати мають активніше протидіяти китайському впливу поблизу своїх кордонів, оскільки це загрожує національним інтересам США

Американські військові попереджають про загрозу розширенню впливу Китаю в Карибському та Південноамериканському регіонах. За словами високопоставлених генералів, інвестиції, пропаганда та «м’яка сила» КНР можуть вороже налаштувати сусідні країни проти США. Попередження пролунали на тлі збільшення геополітичної напруги між Вашингтоном та Пекіном.

«Агресивно розширюють вплив»

Високопоставлені американські генерали заявляють про те, що Китай «агресивно» розширює сферу впливу в Південній Америці та Карибському басейні. Це загрожує національним інтересам Сполучених Штатів у регіоні, повідомляє CNN.

генерал Лаура Річардсон
Генерал Річардсон стверджує, що Китай розширює вплив аж до кордонів США. Фото: CNN

«Китайська Народна Республіка має можливість і намір уникати міжнародних норм, просувати свій тип авторитаризму та накопичувати владу та вплив коштом демократій. КНР розширила свої можливості видобувати ресурси, створювати порти, маніпулювати урядами за допомогою хижацьких інвестиційних методів і будувати космічні об’єкти подвійного призначення», — заявила генерал Лаура Річардсон, командувачка Південного командування США.

На слуханнях Комітету Палати представників у справах збройних сил, ці висновки підтвердили інші високопоставлені генерали. Військові заявили, що потрібно приділяти більше уваги цьому регіону, оскільки «близькість має значення».

М’яка сила Китаю

Американців також турбує зростання впливу Китаю, якого вони досягли завдяки глобальній ініціативі «Один пояс, один шлях», «економічному примусу” на Багамах та інвестиції в південноамериканські проєкти та Африці. Стосовно останнього, вони зазначають, що такі інвестиції є обманом, оскільки підрядниками, які освоюють китайські кошти, зазвичай є китайські фірми. Конгресмени роблять висновки, що Пекін намагається конкурувати з Вашингтоном не лише у військовій сфері, а й в економічному плані та в поширенні "м’якої сили".

Генерал Глен Ван Херк, командувач Північним командуванням США заявив, що Китай агресивно розширює присутність у Карибському басейні, зокрема на Багамах. На цих островах китайці побудували найбільше своє посольство у світі і використовує інформаційний простір, щоб вести підривну діяльність проти США в регіоні. Військові зазначають, що китайські компанії надають 80 % послуг телекомунікацій у Мексиці.

Китай інвестує
Китай інвестує мільярди доларів у Мексику і збільшує політичний вплив. Фото: Mexicoindustry

Американські посадовці зазначають, що США теж широко інвестує в зазначені регіони. Водночас недостатнє висвітлення цього питання в ЗМІ створює враження в місцевого населення та влади, що лише співпраця з Пекіном дає надію на розвиток.

Що цьому передувало

Слухання відбуваються на тлі загострення напруженості між США та Китаєм після збиття китайської повітряної кулі-шпигуна біля узбережжя Південної Кароліни у лютому та повідомлення про те, що Китай розглядає можливість надати росії зброю для війни проти України.

Китайські офіційні особи заявляють, що не планують надавати кремлю військову допомоги. Водночас Пекін заявляє, що російсько-українська війна підійшла до критичного моменту, потрібні мирні переговори.

Раніше ми писали про те, що Китай заявив, путін погодився передати під контроль Китаю частину території рф. Інформатор також писав про те, що постачання китайського озброєння до росії буде ознакою того, що Пекін планує Третю світову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.