«Золотий мільярд» - улюблена шиза путіна: що таке глобалізація насправді

Читать на русском

Конспірологічна теорія «золотого мільярду» виникла в часи молодості російського вождя і стала наріжним каменем його світогляду: які є плюси та мінуси у глобалізації насправді

Читать на русском
«Золотий мільярд» - улюблена шиза путіна: що таке глобалізація насправді
Якби путін та його коло були б просто стариганями з лавки під під'їздом, їх теорії можна було б терпіти. На жаль вони керують ядерною державою.

Конспірологічна теорія «золотого мільярду» виникла в часи молодості російського вождя і стала наріжним каменем його світогляду: які є плюси та мінуси у глобалізації насправді

Вождь росіян володимир путін формує свою політику на основі різноманітних конспірологічних теорій. Але ідея «золотого мільярду» стоїть в основі його світогляду, її поділяють багато хто з його оточення. Саме ця теорія дає можливість російському режиму «із чистою совістю» нападати на Україну, боротися з глобалізацією та починати гібридну війну із Заходом. Однак, глобалізація — наслідок науково технічного прогресу, тому її не подолати владним самодурам.

Конспірології мало не буває

«Конспірологічна теорія» — це коли події чи ситуацію пояснюють змовою окремих людей у той час, коли є набагато раціональніші пояснення. Це схоже на парейдолію — схильність нашого мозку «бачити» крокодила в хмарі чи чийсь профіль у чорнильній плямі, повідомляє Wondrium Daily. Конспіролог спостерігає окремі події, а його мозок бачить невидиму руку, яка діє за лаштунками.

Давно помічено, що людина, яка прихильна хоча б до однієї з конспірологічних теорій, легко може повірити в іншу. У паралельному всесвіті путіна є масони, злобні сіоністи, фашисти, австрійський генштаб і багато іншого. Ці супостати за допомогою «псіонічної» енергії, генної інженерії, вакцин та опромінення 5G протистоять расово-правильним росіянам — «слов’янської зовнішності», а не тим «чуркам», яких не беруть до почесного караулу.

Але чи не найулюбленішою конспірологічною ідеєю путіна є теорія про «золотий мільярд». Ця теорія змови дає вождю росіян можливість звести всі його розрізнені марення докупи. Допомагає протистояти «руйнівному впливу Заходу», усій цій глобалізації, демократії, лібералізму.

Теорія «золотого мільярду» — те, що допомагає російській владі пояснити, чому в Німеччині люди на пенсії лише починають життя, а у рф мало хто із чоловіків доживає пенсійного віку. Це пояснює, чому росіяни, маючи величезні природні ресурси, купують техніку з Японії, яка має обмаль корисних копалин, і не можуть налагодити власного виробництва, навіть, мобільних телефонів. Це пояснює і виправдовує, зрештою, чому росія напала на Україну, чому треба бити мітингувальників і багато чого іншого.

Для путіна все очевидно: Захід, яким керують капіталісти-масони, змовився проти росії і російського «царя», а заодно і проти решти світу, аби заволодіти багатствами та підкорити планету. Це набагато цікавіше і зрозуміліше російському вождю, аніж усілякі нудні економічні пояснення.

Спадщина 90-тих

Термін «золотий мільярд» виник у 90-тих. Російський публіцист Анатолій Цикунов описав його книзі «Змова світового уряду: росія та золотий мільярд» і в інших статтях, повідомляє Washington Post. Цей термін широко популяризував російський письменник Сергій Кара-Мурза.

Коли путін говорить про «золотий мільярд», то має на увазі, що існує певне таємне співтовариство західних політичних та бізнесових еліт, яке прагне встановити контроль над усім світом. В умовах, коли ресурси планети обмежені, представники цих еліт намагаються встановити такий порядок, коли лише один мільярд населення на умовному Заході живе заможно. А решта світу — їхня обслуга. Для досягнення своєї мети вони організовують війни, революції та фінансові кризи. Для цього, мовляв, і придумали глобалізацією.

Путін розповідає
"Чому золотий мільярд має керувати?" — питає путін. Фото Social Talks

«Модель тотального панування так званого золотого мільярда несправедлива. Чому цей золотий мільярд земної кулі має панувати над усіма й нав’язувати свої правила поведінки?» — говорив путін минулого року.

Маразматичні ідеї про «золотий мільярд» поділяє, чи каже, що поділяє, оточення путіна. Про це говорив експрезидент Дмитро Медведєв, очільник МЗС Сергій Лавров. Микола Патрушева, секретар Ради Безпеки рф, в інтерв’ю «Аргументы и факты», заявив, що Захід може говорити про «права людини, свободу й демократію», але таємно він працює над доктриною "золотого мільярда".

Якби путін був просто стариганем із сусіднього під’їзду, це можна було б терпіти, але, нажаль, він керує ядерною державою. Свої наративи він за допомогою державної пропаганди поширює на підконтрольне населення і за межі країни.

Чому банани іноді дешевші за огірки

Коли говорять про глобалізацію, мають на увазі процес, за яким світ стає все більш взаємопов’язаним. Глобалізація включає економічну, політичну, соціальну та культурну інтеграцію між різними країнами та регіонами світу. Цей процес став наслідком появи нових технологій, зокрема телекомунікацій та інтернету.

На всій планеті люди стають схожими: подібно одягаються, дивляться «Аватар» та «Голос країни», слухають К-поп музику, їдять суші. Держави стали більш взаємозалежними. Для ілюстрації, коли росія розпочала війну в Україні, ЄС почав закупати більше скрапленого газу, а Пакистану через це бракує енергоресурсів і він змушений економити світло. Двісті років тому нічого подібного не було б.

Кенія Найробі
Найробі в Кенії виглядає так, як деякі міста в Україні. Фото: Roads and Kingdoms

Загалом на планеті зростає рівень життя та благополуччя. Товари стали доступними — на полицях наших магазинів банани можуть бути дешевшими, ніж огірки. Глобальний ринок праці дозволяє людям у бідних країнах гарно заробляти: можна жити в Кенії і працювати на німецькому заводі, чи перебувати в бомбосховищі в Україні і створювати сайт для ветаптеки в Індонезії.

Є і негативні наслідки: у бідних країнах розміщують шкідливе виробництво, епідемії поширюються миттєво, країни третього світу продають здебільшого свої ресурси, тоді як економічно розвинуті держави переробляють їх у продукцію з високою доданою вартістю.

«Золотий мільярд» проти глобалізації

Путін не правий, коли каже, що лише Заходу вигідна глобалізація. Завдяки механізму дивідендів, західні інвестори отримують прибуток від виробництва, розташованого в бідніших країнах. Водночас через глобалізацію виробництво перемістилося до країн третього світу, а це призвело до втрати робочих місць у США та європейських країнах. Саме в країнах «золотого мільярду» набувають поширення рухи, які виступають за ізоляціоністську політику. Чого варті, хоча б, прибічники Дональда Трампа із заявами про потребу повернення виробництва до Америки. «Брекзіт» Великобританії можна розглядати теж як явище «локалізації».

Мітинг Трампа
У країнах "золотого мільярду" зростає кількіcть прихильників ізоляціонізму. Фото: Finansal Times

Через глобалізацію рівень життя на планеті поступово та неухильно вирівнюється. Країна, залучена у світові ринки, має доступ до передових технологій, до світових фінансових ринків. Відповідно, держави, у яких склалися передумови для розвитку, як то працездатне населення та вигідне географічне положення, залучають інвестиції та стають центрами виробництва. Рівень життя людей у таких країнах зростає, з’являється середній клас, він вимагає більше прав. Глобалізація змушує країни змінюватися за зразком Західного світу.

Звісно, не всім це подобається. Авторитарні уряди вбачають у такій ситуації загрозу своїм режимам. Вони б хотіли торгувати з усім світом, але не бажають втрачати  «усталений порядок речей». Вони і далі хочуть, наприклад, чинити геноцид уйгурам, безкарно бити протестувальників, репресувати населення, труїти опозиційних політиків, примушувати жінок ходити в хіджабі тощо.

Що далі?

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі, темою якого була «Співпраця у фрагментованому світі», говорили про те, що світ стоїть на межі важливих змін. Довгий час форум у Давосі був символом глобалізаційного світу. Вважалося, що світова торгівля сприятиме поширенню демократії та лібералізму. Але тепер багато хто занепокоєний тим, що звичному світу приходить кінець.

КНР і США
КНР і США, попри всі суперечності, мають намір і далі співпрацювати. Фото:Bloomberg

Двополярний світ, прихід якого передбачають, ризикує повернути країни до протекціонізму, орієнтації економіки на себе та на зменшення глобальних міжнародних звязків. Водночас навіть якщо сформуються окремі блоки держав, вони всеодно не зможуть існувати ізольовано. Ті країни чи блоки країн, які будуть відкритішими до світу, будуть заразом і успішнішими економічно. З огляду на це, глобалізація є неминучою, якщо, звісно, людство не покладе цьому кінець, розпочавши ядерну війну.

Інформатор повідомляв про те, що буде, якщо росію не контролюватиме путін. Також ми писали про те, що за словами начальника ЦРУ, перед початком вторгнення в Україну путін слухав те, що хотів почути.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.