Путінські підлеглі не приховують своїх планів, офіційна влада росії заперечує
Російський бізнесмен, тісно пов’язаний з керівництвом росії, у своєму дописі у Telegram визнав втручання росіян у вибори в США. На цю заяву російського бізнесмена і власника ПВК “Вагнер” звернуло увагу видання CNN. Але чомусь заява прозвучала саме напередодні виборів у Конгрес США, тому мало хто з громадян у США встигне про це дізнатися. Втім, про діяльність пригожинських наймитів та їхні спроби дестабілізувати ситуацію в Америці знають давно.
Пригожин заявив, що росія втручалася, втручається і буде втручатися в демократичний процес США, відповідаючи на запитання журналіста про потенційне втручання росії у вибори в Конгрес США у вівторок. Вже раніше було давно відомо, що росія втручається в американські вибори. Проте весь цей час росія відкидала будь-які звинувачення. Путінський олігарх так це коментує:
Я вам відповім дуже тонко, і делікатно і, перепрошую, допущу певну двозначність. Панове, ми втручалися, втручаэмося і будемо втручатися. Акуратно, філігранно, хірургічно і по-своєму, як ми вміємо. Під час наших точкових операцій ми видалимо відразу обидві нирки і печінку, – додав Пригожин.
Пригожин не має офіційної посади в російському уряді, але його заява стала першим визнанням російської кампанії щодо втручання у вибори в США від когось із близьких до Кремля. Відомо, що Пригожин є одним із довірених осіб путіна – також відомий як “шеф-кухар” російського президента. Це прізвисько з’явилося у нього після того, як він почав організовувати заходи для Кремля, а пізніше отримав державні підряди на харчування для шкіл і для російської армії. До 2010 року Пригожин мав доступ до конфіденційної інформації Кремля (був своєрідним інсайдером), про нього було мало що відомо, але він розбудовував свою бізнес-імперію.
Як зазначають американські журналісти з CNN, невідомо, чи ці коментарі були зроблені серйозно або це жарт і сарказм. Втім, у США на Пригожина накладені санкції за фінансування так званого “Агентства інтернет-досліджень”, також відомого як “фабрика тролів” або “фабрика ботів”. Цю російську компанію звинувачують у втручанні в декілька останніх виборів у США. Зокрема, спецпрокурор Роберт Мюллер у 2018 році висунув звинувачення Пригожину у змові з метою введення в оману громадян США. Тоді малося на увазі, перш за все, втручання у вибори з метою програшу Гіларі Клінтон та перемоги Дональда Трампа на виборах президента (це було у 2016 році). У 2016 році російські хакери зламали електронну пошту Національного комітету Демократичної партії США та керівника виборчої кампанії Клінтон Джона Подести. Пізніше ці документи були оприлюднені під час фінішу президентських перегонів, щоб завдати більш потужного удару репутації Клінтон.
У США офіційні особи і прокуратура звертали увагу громадськості на спроби хакерства та поширення дезінформації з боку росії напередодні виборів президента у 2020 році та виборів у Конгрес у листопаді 2022 року. Дослідники заявляли, що російські спецслужби використовують ультраправі медіа для очорнення кандидатів-демократів у штатах Джорджія, Нью-Йорк, Огайо та Пенсильванія. Вірогідно, республіканські кандидати у цих штатах для росії більш вигідні.
Владна верхівка російської федерації, включно з путіним, постійно заперечує втручання в американську політику. Як вважають журналісти CNN, офіційні особи навіть не були здивовані визнанням Пригожина. Офіційний речник Держдепу США Нед Прайс заявив, що Пригожин не повідомив нічого, чого б у Держдепі не знали раніше. «Його повне зізнання є лише проявом безкарності, якою користуються шахраї та дружки під президентом путіним та Кремлем», — сказав Прайс на брифінгу в Держдепартаменті.
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що «не дивно», що Росія намагається просувати наративи, «спрямовані на підрив демократії». Вона додає, що «ми також знаємо, що частина зусиль росії включає у просування наративів, спрямованих на підрив демократії та сіяння розколу та розбрату. Не дивно, що росія висвітлюватиме їхні спроби та фабрикуватиме історію про їхні (росіян через ботоферми - Авт.) успіхи напередодні виборів (у США - Авт.)». Втім, Карін Жан-П’єр не стала відповідати, чи намагається росія втрутитися у проміжні вибори до Конгресу.
Пригожин роками діяв переважно в тіні та за лаштунками. Однак останніми місяцями він став більш публічною персоною, можливо, через зміну балансу сил усередині росії, оскільки втрати в Україні накопичилися. У вересні Пригожин зізнався, що заснував групу Вагнера – приватну групу найманців, яку звинувачують у воєнних злочинах в Африці, Сирії та Україні – після того, як багато років заперечував свою причетність до групи. Нещодавно американські та європейські чиновники стверджували, що Пригожин намагається використати невдалу військову операцію, щоб боротися за посилення впливу в Кремлі. Повідомляється, що Пригожин напряму критикував путіна з приводу поганого керівництва війною в Україні та відсутність повної мобілізації населення.
Нагадаємо, що за інсайдерською інформацією, Євген Пригожин за завданням путіна може створити політичний рух з терористом Ігорем Гіркіним з войовничих російських ультранаціоналістів і радикалів. Для чого це потрібно - читайте тут. Хто такий Пригожин - дізнайтеся тут.