Пропагандист Кисельов заявив, що риторика РФ про ядерну зброю може змінитися: "Путін поставив три крапки"

Хоч Путін й заявив, що наразі він проти застосування ядерки, але при цьому дав зрозуміти, що "концепція РФ про ядерну зброю може змінитися"

Ядерна зброя
Путін розповів, коли РФ застосує ядерну зброю

Російський президент Володимир Путін зробив нові цинічні заяви про удари ядерною зброєю. Диктатор сказав, що застосування ядерки Росією можливе у разі загрози суверенітету та територіальній цілісності РФ, чого він зараз не бачить, але це поки що . У відповідь на це російський пропагандист та телеведучий Дмитро Кисельов заявив, що зі слів Путіна виходить, що питання використання ядерної зброї Росією ще не закрите.

Так, 7 червня відбулася розмова Путіна з російським політологом Сергієм Карагановим на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ-2024). Кисельов на каналі "Росія 1" у своїй програмі проаналізував її та дійшов висновку, що в темі застосування ядерної зброї Росією "Путін поставив три крапки".

"Путін категорично підводить межу - він явно не хоче асоціюватися з цією темою, яку нав'язують йому ще й із Заходу також", - каже Кисельов.

Але при цьому він підкреслив, що Путін завжди давав зрозуміти, що "концепція РФ може змінитися". Кисельов також акцентував на відповіді Путіна на слова Караганова про коливання російського керівництва щодо застосування ядерної зброї.

"Коливань немає і бути не може", - сказав Путін, а Кисельов зробив висновок, що диктатор поставив на цій темі "три крапки, а не крапку".

Дмитро Кисельов
Дмитро Кисельов

Що саме говорив Путін

Очільник Кремля запевняв, що росіяни нібито ніколи не "брязкали" ядерною зброєю. Путін згадав так звану чинну ядерну доктрину РФ. Згідно з нею, застосування ядерки можливе у разі загрози суверенітету та територіальній цілісності РФ. Але водночас диктатор не включає внесення в цей "документ" змін.

"Ми не брязкаємо (ядерною зброєю. - Ред.)... Застосування можливе у виключному випадку, у випадку загрози суверенітету й територіальної цілісності країни. У виключних випадках. Я не вважаю, що такий випадок настав. І немає такої необхідності. Доктрина - це живий інструмент, і ми уважно стежимо за тим, що відбувається у світі, навколо нас, і не виключаємо внесення якихось змін до цієї доктрини", - сказав Володимир Путін.

До слова, у ядерній доктрині Росії зазначено, що такий вид зброї можна застосовувати у чотирьох випадках. Наприклад, при атаці чи отриманні достовірної інформації про початок атаки балістичних ракет по території РФ чи її союзників. Також доктрина допускає використання ядерної зброї при нападі на РФ із застосуванням звичайної зброї, "яка ставить під загрозу саме існування держави", а також при атаці на критично важливі державні або військові об'єкти, що може зірвати дії російських ядерних сил у відповідь.

Путін також висловив сподівання, що "до обміну ядерними ударами ніколи не дійде". Водночас переконував! що тактична ядерна зброя в Росії начебто "втричі потужніша, ніж використані американцями бомби проти Хіросіми та Нагасакі й значно переважає ядерний потенціал Європи".

"Ці ж самі європейці муситимуть замислитися, якщо ті, з ким ми обмінюватимемося такими ударами, не існуватимуть, чи вплутаються американці в цей обмін ударами вже на рівні стратегічних озброєнь, чи ні? Я дуже сумніваюся... Але я все-таки виходжу з того, що до цього ніколи не дійде, і в нас немає такої необхідності", - сказав Путін.

Путін також поскаржився, що США не ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Тому, за його словами, й Росія відкликала свою ратифікацію. Російський диктатор переконує, що РФ, "якщо треба буде, проведе випробування ядерної зброї, але поки що потреби такої теж немає" нібито з огляду на можливість розробляти ЯЗ за допомогою комп'ютерних технологій.

Ядерні погрози Росії

Росія вже довгий час погрожує Україні застосуванням ядерною зброєю. Під таку ж "роздачу" погроз регулярно потрапляють й партнери Києва.

Так, на початку червня у програмі російського пропагандиста Володимира Соловйова один із російських "експертів" сказав, що достатньо 10-15 хвилин, щоб Польща, її громадяни та мова зникли з лиця Землі. Пропагандист додав, що для ударів по Польщі достатньо 30 чи 40 ядерних боєголовок.

Також нещодавно заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Дмитро Медведєв пригрозив ядерними ударами по Лондону та Парижу. Це, за його словами, буде "відповіддю" на допомогу Україні.

Сам Путін теж "брязкав" ядеркою, хоч і заявляє протилежне. Під час своєї промови на параді 9 травня у Москві президент РФ пригрозив Заходу застосуванням стратегічної ядерної зброї. Так очільник Кремля підкреслив, що Росія "нікому не дозволить" загрожувати їй.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube