“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Загалом зруйнована величезна територія з приблизно 210 000 будівлями, які знесено з лиця землі по всій лінії фронту і за її межами
Російська агресія завдала непоправної шкоди Україні, зруйнувавши близько 1000 об'єктів, захищених Женевською конвенцією. Сотні лікарень, церков, шкіл та інших соціальних об'єктів перетворено на руїни. Руйнування настільки масштабні, що навіть після закінчення війни багато людей будуть позбавлені можливості повернутися додому.
Про це йдеться в матеріалі The New York Times. Журналісти видання проаналізували всі будівлі по всій Україні, які були пошкоджені або зруйновані від початку повномасштабного вторгнення Росії за більш ніж два роки. Як показує аналіз, за час широкомасштабної війни зруйновано 106 лікарень, 109 церков і 708 навчальних закладів, включно з коледжами та вишами.
Зазначається, що зруйнована величезна територія з приблизно 210 000 будівлями, які знесено з лиця землі по всій лінії фронту і за її межами. Навіть якщо війна закінчиться завтра, у багатьох місцях повертатися буде нікуди.
Видання представило перший комплексний звіт, що відображає масштаби руйнувань, спричинених війною в Україні. Завдяки аналізу супутникових даних, журналісти детально описали збитки, завдані кожному місту, вулиці та будівлі.
"Масштаби важко усвідомити. В Україні зруйновано в 4 рази більше будівель, ніж на Мангеттені. Деякі міста в Україні схожі на Дрезден чи Лондон після Другої світової війни, або на Газу після піврічного бомбардування", - йдеться в матеріалі.
Щоб підготувати ці дані, The New York Times співпрацювала з двома провідними вченими в галузі дистанційного зондування - Корі Шер із Центру випускників Міського університету Нью-Йорка і Джамоном Ван Ден Хоеком з Університету штату Орегон - для аналізу даних, отриманих із радарних супутників, які можуть виявити невеликі зміни в навколишньому середовищі.
Повномасштабне вторгнення вже призвело до пошкодження або знищення понад 900 об’єктів культурної спадщини. Оцінки збитків, завданих війною культурі України, сягають 19 мільярдів доларів США. Генпрокурор повідомив, що наразі здійснюється понад 60 розслідувань щодо злочинів проти культурної спадщини.
Нещодавно в ЮНЕСКО підтвердили пошкодження 387 культурних обʼєктів в Україні. Представниця ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Україні К'яра Децці Бардескі заявила, що, за оцінками, втрати в галузі культурної спадщини України вже становили понад 20 млрд доларів, й очікується, що ця цифра зростатиме. Вона також зазначила, що 197 млн дол. необхідно для того, аби захистити найвразливіші місця, щоб зберегти пам'ятки.
Нагадаємо, українські сили готуються до контрнаступу в Харківській області. Водночас у 2024 році західні спецслужби прогнозують Україні "втрати великих територій".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.