Це рішення Вашингтона ускладнить операції Росії проти України, але не зупинить їх, вважають аналітики
Дозвіл з боку США на удари по прикордонню РФ американською зброєю з боку України суттєво не повпливають на хід війни. Таку думку висловила низка військових аналітиків, опитаних CNN. Зокрема, експерти вважають, що це рішення ускладнить, але не зупинить атаки Росії на Україну, зокрема в районі Харківщини.
Тож цей дозвіл є скоріше "підсилювачем" для україсньких Сил оборони. Про зміни правил гри під час повномасштабної війни не йдеться. Відповідний матеріал CNN опублікувало у вівторок, 4 червня.
Зокрема, військові аналітики пом’якшили свої очікування, частково тому, що США твердо стоять на тому, щоб не дозволяти Україні використовувати ракети великої дальності ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані 300 кілометрів. Натомість Україна може використовувати лише ракети меншої дальності, відомі як GMLRS, які мають радіус дії близько 70 кілометрів. Катерина Степаненко, аналітик з Інституту вивчення війни заявила, що зміна політики з боку Вашингтона "притупить" наступ Росії на Харків, але все одно сильно не повпливають на її потенціал.
"Політика все ще настільки захищає оперативний і глибокий тил Росії, що ця зміна біля Харківської області недостатня для перелому у війні. Україні особливо потрібен потенціал для нанесення ударів по глибоких тилах для поразки російської наземної та повітряної загрози, оскільки багато російських аеродромів, які підтримують удари по українських містах, розташовані за межами дозволеного діапазону GMLRS", - сказала Степаненко.
У свою чергу Франц-Стефан Гаді, науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень, сказав, що прикордонні удари за допомогою GMLRS дозволять Україні "вразити деякі російські райони базування, центри командування та управління, а також склади постачання". Однак "це не зупинить, а ускладнить військові дії Росії проти Харкова", вважає експерт.
Тим часом дослідник Центру аналізу європейської політики Матьє Булег, сказав, що зміна політики дозволить Україні "бути більш ефективною, коли йдеться про відбиття атак і запобіжну відсіч". Він назвав дозвіл з боку США "доповненням, стероїдом, додатковим прискорювачем для того, щоб Україна захищалася".
Нагадаємо, що перед новим наступом на Харківщину росіяни скупчили десятки тисяч солдатів біля кордону з Україною. Однак наші захисники не могли вдарити по ним західною зброєю, оскільки такого дозволу від наших партнерів Київ не отримував. Водночас відомо, що рішення на користь безпеки України ухвалили вже близько 15 держав, серед яких Німеччина, Велика Британія, Франція, США, та інші.
При цьому деякі країни навіть не проти, якщо Україна битиме по Росії за допомогою винищувачів F-16, які мають зʼявитися вже незабаром. Зокрема, про відсутність обмежень щодо літаків повідомили Нідерланди. Однак Бельгія, яка теж постачатиме F-16, цього прикладу не наслідувала.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.