“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Третину бюджету на оборону витрачала СРСР у свої останні роки, стільки наступного року планує направити на армію росія
Президент росії володимир путін у понеділок, 27 листопада, підписав закон про федеральний бюджет на 2024-2026 роки. Так, наступного року російська влада вперше з радянських часів має намір направити майже третину всіх витрат на утримання армії та оборонно-промислового комплексу. Загалом на силові структури буде витрачено майже 40% бюджету.
Про це повідомляє The Moscow Times. Згідно з прийнятим документом, за рік за статтею "національна оборона" витратять 10,775 трлн рублів (121 млрд доларів за поточним курсом ЦБ рф). Це на 70% більше, ніж у 2023 році (6,8 трлн), у 2,3 рази більше, ніж у 2022 році (4,7 трлн), і втричі вищі за показники довоєнного 2021 року (3,5 трлн).
Частка військових витрат у бюджеті, загальний розмір якого складе 36,66 трлн рублів, досягне 29,5%. Для порівняння: до бюджету поточного року спочатку закладали лише 19% видатків на оборону (5 трлн рублів з 26,1 трлн); У перший рік війни з Україною ця частка становила 17% (4,7 трлн рублів з 27,8 трлн).
"Третину бюджету на оборону витрачала СРСР у свої останні роки. Так, у бюджеті-1990 на "військові цілі" було закладено 71 млрд рублів із 241,3 млрд, або 29,4%", - нагадує The Moscow Times.
Ще 3,338 трлн рублів, згідно із законом про бюджет, уряд витратить за статтею "національна безпека". Йдеться про фінансування МВС, Росгвардії, спецслужб та системи ФСВП. У порівнянні з поточним роком ці витрати збільшаться на 163 млрд рублів. Таким чином, сумарно на силові структури буде витрачено майже 40% бюджету.
Заради рекордного фінансування армії російський уряд скоротить витрати на підтримку національної економіки - вони зменшаться з 4,125 до 3,889 трлн рублів. Фінансування освіти та медицини теж скоротиться. Зокрема, витрати на розвиток дитячої охорони здоров'я скоротяться майже вдвічі - з 19,5 до 10,2 млрд рублів, витрати на розвиток первинної медичної допомоги уріжуть на 20% - до 7,677 млрд рублів. Крім того, уряд планує заощадити на підтримці регіонів: надходження для них із федерального бюджету стануть меншими на 4% - 1,474 трлн рублів.
При цьому фінансування пропаганди залишиться на рекордних рівнях: державні росЗМІ наступного року отримають із бюджету 121,3 млрд рублів (122 млрд було цього року). Витрати на культуру і кінематографію, що передбачає створення провоєнних пропагандистських фільмів, збільшаться на 11%, до 234 млрд рублів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.