Країна-окупант накопичила понад два десятки одиниць авіаційної техніки поблизу кордонів України.
Паралельно з навчаннями сухопутних російсько-білоруських сил, заплановані двотижневі навчання авіаційних угруповань країн. Окупанти тренуватимуть «роботу» бомбардувальників, винищувачів, протиповітряної оборони та висадку десанту.
У понеділок 16 січня країна-агресор разом зі збройними силами окупованої Білорусі розпочинають авіаційні навчання. У рамках навчань окупанти планують тренувати з бомбардування, вочевидь, української території та висадку десанту, повідомляє російський ресурс «РБК».
«У маневрах задіяні всі аеродроми та полігони ВПС та військ ППО Білорусії. Під час навчань планують відпрацювати, зокрема, висадку десанту та евакуацію поранених», — заявляють російські пропагандисти.
Білоруське військове командування, звісно ж, повідомляє, що навчання мають виключно оборонний характер. Ніби то, воно є відповіддю на «агресивні» та «провакативні» дії України.
«Ми зберігаємо стриманість і терпіння, зберігаючи наш порох сухим», — заявив перший заступник держсекретаря Ради безпеки Білорусі Павло Муравейко, передає Reuters.
За повідомленням телеграм-каналу «Білоруський Гаюн», країна-агресор додатково перекинула на територію РБ, як мінімум, 12 вертольотів і 8 винищувачів. Паралельно на території нашого північного сусіда продовжуються навчання військового контингенту сухопутних військ, у тому числі танкових з’єднань та систем протиповітряної оборони. Водночас наразі в супротивника ще замало сил для потужного наступу, хоча деякі провокації можливі вже зараз.
Навчання, як заявлено, відбуватимуться з 16 січня по 1 лютого. За повідомленням Генерального штабу Білорусії, головна мета — навчити білоруські повітряні сили діяти спільно з російською авіацією. Планують навчатися вести спільну повітряну розвідку та патрулювання кордону. А крім того, також відпрацьовуватимуть ведення дій, які потрібні в разі вторгнення зі сторони РБ.
Авіація рф та Білорусі має спільно тренувати доставку вантажів та евакуацію поранених, вести авіаційну підтримку військ. Хочуть залучати білорусів також до тренування висадки повітряного десанту. На тлі підготовки до ймовірного нового наступу російських окупантів, такі дії викликають особливе занепокоєння.
Інститут вивчення війни як один із варіантів розвитку подій у 2023 році розглядає наступ із території Білорусі на західні регіони України. Аналітики ISW вважають його найрезультативнішим для кремля в разі успіху, але також, найважчим для втілення — ЗСУ мали час для того, аби підготуватися до такого наступу й підготувати оборонні рубежі. Північні кордони прикриті також від ворожої авіації.
Зважаючи на складнощі, Кремль може і не планувати наступу з Білорусі, а використовувати її територію для того, щоб тримати в напрузі Україну. Натренованих “чмобиків” натомість перекинуть на східний напрямок, а на їхніх місцях на полігонах Білорусі навчатимуть нових.
Водночас такою небезпекою не можна нехтувати. Наступ, якщо москва на нього наважиться, передбачатиме якраз прорив української оборони та паралельну висадку десанту на важливі стратегічні об’єкти. Йдеться, зокрема, про Рівненську атомну електростанцію чи спробу захопити транспортний вузол на Волині — місто Ковель.
Взявши під контроль атомну станцію, росіяни зможуть використовувати її як базу для розгортання наступу. Контроль над Ковелем дасть можливість перерізати один із важливих логістичних напрямів для надходження західної допомоги. У будь-якому разі, така наступальна операція відтягне частину сил від боїв на сході України.
Ми також писали про те, які маркери вказуватимуть про реальну загрозу наступу з Білорусі. Інформатор також розповідав, як Київ готується до оборони на випадок нового наступу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.