Росія майже щодня направляє до білорусі військову техніку і особовий склад
Росія брязкає зброєю з-за білоруського кордону вже не перший місяць. Це можна розглядати і як інформаційну пастку для того, щоб ЗСУ розосередили свої сили. І як накопичення можливостей для відкриття другого фронту. Прикордонники зміцнюють оборону.
Наскільки висока ймовірність для наступу з боку Білорусі вже зараз розбирався Iнформатор.
Телеграм-канал “Білорускі Гаюн” минулого тижня майже не щодня повідомляв про активізацію російських і білоруських сил на території РБ. Ось їхні зведення:
І цим не обмежується. Особлива концентрація російських військових спостерігалась саме на “різдвяне перемир’я”: за два дні до Вітебська було перекинуто від 1200 до 1600 військовослужбовців. А 4 січня голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко в етері національного телемарафону сказав, що в Білорусі налічується приблизно 10 200 - 10 500 військовослужбовців. Про наступ з боку білорусі у 2023 році завчасно попереджав навіть Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. За його словами, росія готує для цього майже 200 тисяч солдатів.
Варто відзначити активізацію не тільки особового складу, а й БПЛО та ДРЛО, які можуть вистежувати локації ППО та об’єкти критичної інфраструктури України. 3 січня в Білорусь прилетів борт Іл-76 А-50У. Він працює в парі з ракетоносієм “Калібрів” Міг-31 і дистанційно фіксує запуски ракет наших ППО. Детальніше про це ми писали тут.
Росія вже намагалась захопити “Київ за три дні”, і тоді в них нічого не вдалося. Зараз у ЗСУ більш потужна армія і зброя. Путін має це розуміти адже вже має сумний досвід. Диктатор може розраховувати на створення перепон для постачання техніки від західних партнерів України, перерізавши шлях на Волині. Це не призведе до капітуляції українців, але лінія фронту зміститься, і з'являться нові труднощі у нашій армії. Можливо, тому за кордоном активізувалися щодо передачі нам техніки? Нагадаємо, що:
9 січня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив в етері національного телемарафону, що попри нагнітання ситуації з боку росії та білорусі провокацій біля кордону наразі немає. Ситуація залишається напруженою через спільні навчання і повідомлення про нарощення регіональних угрупувань, але оборонці України зміцнюють свої позиції поблизу кордону. Воєнно-політичний оглядач групи “Інформаційний супротив” Олександр Коваленко також не бачить наразі загрози з боку білоруського кордону. І розповів, за якими критеріями ми можемо оцінювати ризик:
“Цього угруповування недостатньо на сьогодні, щоб становити якусь масштабну загрозу для України. Тому ми будемо спостерігати не тільки за тим, яка техніка туди зараз відправляється, а й як змінюється склад цього угруповування. Якщо воно буде дуже швидко зростати, тоді так, ми будемо казати про те, що зростає й загроза”.
Його спрогнозував ще у вересні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний разом з першим заступником голови Верховної Ради з питань національної безпеки Михайлом Забродським. А кілька місяців потому на території Білорусі і справді почалися дії, що вказують на ескалацію конфлікту. Наприклад, перевірка бойової готовності своїх військ або військово-тактичні навчання. Також очевидці спостерігали переміщення воєнної техніки. Втім, деякі експерти вважають, що таким чином росія намагається відвернути увагу української армії для того, щоб піти у наступ на Донбасі.
Раніше ми писали про те, що в окупантів на фронті починається кадровий голод. Також читайте про те, що росія використовує свої найновіші винищувачі Су-57, але не випускає їх за власні кордони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.