У Meta очікують, що РФ буде "бомбардувати" соцмережі для послаблення підтримки України на Заході
Опозиції західних політиків будуть сприяти онлайн-кампанії РФ. Це очікується напередодні виборів у США, які відбудуться у листопаді 2024 року. Компанія Meta заявила, що потрібно бути готовими до такої "активності" в глобальних соціальних мережах.
Як передає Politico, ще у 2022 році, коли Росія почала повномасштабну війну проти України, Москва серйозно насаджувала свою пропаганду в соціальних мережах. Це також спровокувало те, що деякі законодавці від Франції та Канади говорили, що "мільярди доларів, наданих Україні, краще було б лишити вдома".
"Напередодні листопадових президентських виборів у США, коли кандидат у віце-президенти від Республіканської партії Джей Ді Венс та інші провідні законодавці від Республіканської партії відкрито заперечували фінансову підтримку України з боку Вашингтона, ... що російські операції впливу, ймовірно, використовуватимуть ці внутрішні повідомлення для своєї політичної вигод", - кажуть у Meta.
У виданні зазначають, що американські та російські політики зв'язків, які могли б вплинути на розпалювання розбіжностей напередодні виборів у США, немає. Проте директор з політики безпеки Meta Девід Агранович вважає, що потрібно бути готовими до того, що РФ може націлитися на дебати кандидатів перед виборами США. Особливо щодо теми війни в Україні.
"Ми повинні очікувати спроб Росії націлитися на дебати, пов’язані з виборами, особливо коли вони торкаються підтримки України. Тенденція більше стосується теми, а саме протидії підтримці України, ніж якоїсь окремої партії", - підкреслив він.
У виданні зазначили, що протягом останнього десятиліття Москва ще більше спрямувала "роботу" на західну аудиторію. Проте наразі вплив цього на результати голосувань залишається під питанням.
"Оскільки технологічні компанії, політики та групи громадянського суспільства стають більш успішними в проведенні таких кампаній, російські групи — лише деякі з них офіційно приписуються російській державі — змінили тактику просування повідомлень, створених вітчизняними політиками та впливовими особами. Раніше вони самі намагалися створювати суперечливі пости в соціальних мережах", - зауважили в Politico.
Раніше видання The Gardian повідомляло, що Дональд Трамп терміново додав до своєї команди ще п'ять радників. Інсайдери зазначили, що такі зміни спрямовані на пошуки ефективних способів боротьби з опоненткою Камалою Гарріс. Сам Трамп про демократку говорить негативно: за його словами, він дуже "розлючений тим, що вона зробила з країною". При цьому він заявив, що нові радники не є ознакою зміни стратегії.
Водночас видання The Hill з посиланням на результати опитування Cook Political Report Swing State Project повідомляло, що Камала Гарріс випереджає Дональда Трампа у більшості ключових штатів. Зокрема, йдеться про п'ять "хитких" штатів. Навіть у Пенсильванії, де Трамп раніше випереджав демократів, тепер Гарріс зрівнялася з ним із 48% підтримки. Наразі республіканець лідирує лише в Невані. Однак і там Камала Гарріс скоротила відрив на 6%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.